Post Öykü'nün 7. sayısı çıktı

Post Öykü dergisinin Kasım - Aralık 2015 tarihli sayısı çıktı.

Post Öykü'nün 7. sayısı çıktı

Post Öykü dergisinin Kasım - Aralık 2015 tarihli sayısı çıktı.

İkinci yılının ilk sayısında Post Öykü, 50 karakter öykü atölyesine "suçlu" karakterine yazılmış iki öyküyle veda ediyor.

Post Öykü, ikinci yılında yepyeni bir atölye çalışmasıyla, Acaibü’l Mahlukat atölyesiyle öykü yazarlarına çağrıda bulunuyor. 

Bu sayıda Burcu Bayer ve Ertuğrul Emin Akgün’den iki eleştiri yazısı var. Ali Hasar’ın Fransızcadan çevirisiyle Frithjof Schuon ile yapılmış "Kadim Felsefe ve Estetik Üzerine" söyleşisi de derginin bu sayısında yer alıyor. Necip Tosun bu sayıda da öykücünün günlüğü yazılarına devam ediyor. Osman Cihangir, Post Öykü’nün ilk sayısındaki öyküsü Hasar Sözlüğü’nü nasıl yaz(ma)dığını anlatıyor.

Akif Hasan Kaya’dan “Böyle Olur Çerkez’in Rüyası” ve Ali Emre’nin İbrahim Tenekeci şiirinin hikayesini değerlendirdiği “Ölüme Çocuk Gözüyle Bakış: Dedeler ve Çiviler” yazısı da Post Öykü’nün Kasım Aralık sayısında.

Post Öykü'nün 7. sayısında okuru bekleyen öykücüler: Ahmet Murat, Bünyamin K., Osman Cihangir, Bülent Ayyıldız, Yunus Moldanlı, Onur Selamet, Özkan Ali Bozdemir, Gökşin Erdemli, Betül Nurata, Emre Ergin, Doğukan İşler, Gülhan Tuba Çelik. Merve Yalçın’nın Margaret Atwood’dan, Zeynep Ekşi Özel’in Feriba Vefi’den yaptığı çevirileriyle iki çeviri öykü de öykü severlerin dikkatine sunuldu.

Yayın Tarihi: 13 Kasım 2015 Cuma 15:21 Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2015, 15:21
YORUM EKLE

banner19

banner36