Post Öykü'nün 4. sayısı çıktı

Post Öykü dergisinin 2. sezonunun 4. sayısı çıktı.

Post Öykü'nün 4. sayısı çıktı

Post Öykü dergisinin 2. sezonunun 4. sayısı çıktı. Dergide Dilek Kartal’ın “Cemre” şiiri ve Bülent Ayyıldız, Ömer Faruk Demirel, Akif Hasan Kaya, Ali Işık, Onur Selamet, Bünyamin K. ve Emre Ergin’in öyküleri yer alıyor. Anday Aykut çizimleri ile Dino Buzzati’nin “Colombre” adlı metnini canlandırıyor.

Çeşitli edebi türlerde eserleri bulunan Ben Okri, “Biz ve Onlar Arasındaki Gizemli Sıkıntı” ve “Vahşi Boğalar” öyküleriyle ve Aykut Ertuğrul’un gerçekleştirdiği söyleşisi ile bu sayının konuğu.

Yeni karakterler “Ak Sakallı Dede” ve “Peri Padişahının Kızı”, yolculuklara yelken açmak için yazarlara çağrıda bulunuyor. Bu sayıya atölye öyküleriyle katılan yazarların tam kadrosu ise “Şahmeran” ile Cemal Şakar, “Of-5” ile İbrahim Aslaner, “Sesler” ile Aykut Ertuğrul, “Unuttuklarım” ile Gülhan Tuba Çelik isimlerinden oluşuyor.

Selman Bayer’in “Ben Bu Kadarım Sevgili Okur, Sen Ne Kadarsın!” ve İsmail Özen’in “Öykünün İmkanları ve Geleceği“ metinleri net bir çerçeve etrafında konularını ele alırken Necip Tosun, Ali Emre, M. Kayahan Özgül ve Abdullah Başaran bu sayının yazarlarından. Yunus Emre Özsaray ise “Geri Besleme: Neye Göre Öykü? Kime Göre Hikaye?” adlı çalışmasında yeni kapılar aralıyor.

Post Kitap bölümünde Arda Arel, Burcu Bayer ve Dürdane Çınar birer kitap üzerine düşüncelerini aktarıyor.

Yayın Tarihi: 03 Mayıs 2016 Salı 14:23 Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2016, 14:23
banner25
YORUM EKLE

banner26