Peyami Safa Külliyatı Tamamlanıyor

Peyami Safa külliyatı bir bütün olarak Ötüken Neşriyat tarafından yayınlanacak. Hem de sadece Server Bedi adıyla çıkan eserleri değil, aynı zamanda makaleleri, röportajları, denemeleri ve dahi hikayeleri de hazırlanarak kisve-i tab'a bürünecek.

Peyami Safa Külliyatı Tamamlanıyor

25 Ocak'ta Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi öğretim üyesi Seval Şahin, edebiyathaber.net.'te Peyami Safa'nın "Server Bedi" müstearıyla yazmış olduğu eserlere işaret eden bir yazı yayınladı. Yazısında özetle, Peyami Safa imzasıyla çıkan eserlerden kat be kat fazla sayıda olan Server Bedi imzalı kitapların neden yayınlanmadığını, bunların da yazarın külliyatına dahil olduğunu ve yayınlanmasının gerekli olduğunu söylüyordu. Şüphesiz böylesi önemli bir yazarın eserleri bir bütün olarak yayınlanmalıydı.

30 Mart'ta yine aynı mecrada yayınlanan bir haberle müjdeyi aldık. Peyami Safa külliyatı bir bütün olarak Ötüken Neşriyat tarafından yayınlanacak. Hem de sadece Server Bedi adıyla çıkan eserleri değil; aynı zamanda makaleleri, röportajları, denemeleri ve dahi hikayeleri de hazırlanarak kisve-i tab'a bürünecek.

Yayın hazırlığı ekibindeki isimler şimdilik, Erol Üyepazarcı, Banu Öztürk, Seval Şahin ve Didem Ardalı Büyükerman gibi gözüküyor. Bilhassa Ötüken Neşriyat'ı ve bu önemli işe girişen isimleri kutluyoruz. Umarız en kısa zamanda semerelerine kavuşuruz.

 

M. Murtaza Özeren

Yayın Tarihi: 02 Nisan 2018 Pazartesi 17:03 Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2018, 17:09
YORUM EKLE

banner19

banner36