'Öykü günleri' pek yakında!

Ömer Erinç Kahramanmaraş'ta çok güzel bir etkinliğe daha imza atıyor: "Öykü Günleri"

'Öykü günleri' pek yakında!

Kahramanmaraş Belediyesi 1-2 Nisan 2006 yılında "Kahramanmaraş'ta Sezai Karakoç'la Kırk Saat" adı altında bir sempozyum düzenlemişti. 2 gün süren sempozyum bir çok şair ve yazarın sunumları; Rasim Özdenören'in ifadesi ile: "bereketli" geçmişti.

Kahramanmaraş "bereketli"

Daha sonra bu güzel şehrimizi ayakta tutmaya çalışan, çalışkan sanatçımız Ömer Erinç'in çabaları ile bazı kitaplar yayımlandı. Bu kitaplar; Bir Şimdiki zaman Şairi Mehmet Âkif Ersoy (2008), Yahya Kemal Kitabı (2008), Kitaba Çağrı Sınavında İnsan (2009), Yazarların Şehri Kahramanmaraş (2009) ile Şiirli Şehir Kahramanmaraş (2009).

Dünyabizim takipçilerinin hatırlayacağı gibi İkindi Yazıları'nın tıpkı basımının yapılacağı haberleri duyuldu. Yine Kahramanmaraşlı olan ve bir efsane gibi isminden bahsettiğimiz Nedim Ali beyefendinin zor şartlar altında çıkarmış olduğu İkindi Yazıları'nın tıpkı basımının; yine Ömer Erinç'in uğraşlarıyla çok kısa bir süre sonra elimizde
olmasını diliyoruz.

Cemal ŞakarÖykü günleri

Gelelim son duyduğum güzel habere. Önümüzdeki Mayıs ayının on beşinci günü olan cumartesi günü yine bu ilimizde; Kahramanmaraş Öykü Günleri adı altında bir gün düzenlenmesi planlanıyormuş. Sanırım bu işte de Ömer Erinç ağabeyin uğraşları var. Duyduğuma göre program bir gün sürecek ve iki oturum olarak düzenlenecekmiş. Programa kimlerin katılacağı konusunda bir kaç ismi emin olmadığım için yazmayayım ama değerli öykücümüz Cemal Şakar ağabeyin inşallah orada olacağını duydum ve bu da programa katılmak için yeterlidir sanırım.

Belki Rasim Özdenören ağabey de gelir hep beraber çay içer öykü konuşuruz.


 

Ahmet Durmaz 15 Mayıs'ı beklerken yazdı

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2010, 07:29
banner12
YORUM EKLE
YORUMLAR
feriha nur tekin
feriha nur tekin - 9 yıl Önce

maraş öykü günleri'ne yolcu dergisinden de çağrılan olsun. mesela ferhat kalender'de maraş'ımızda bulunsun isteriz.

banner19

banner13