Osmanlıcayı öğrenmek on beş dakikadır

Türkiye’nin ilk ve tek Osmanlıca dergisinin üçüncü sayısı raflarda yerini aldı.

Osmanlıcayı öğrenmek on beş dakikadır

Yayın hayatına başladığından beri ilgi odağı olan Osmanlıca eğitim ve kültür dergisi, temmuz ayında üçüncü sayısı ile okur karşısına çıktı. Osmanlıca dergi yayınlanmaya başladıktan sonra hiçbir şey eskisi gibi olmadı ve olmayacağa benziyor. Yeni ortak söylem şu: Osmanlıca öğrenmek artık gerçekten kolay…

Osmanlıca eğitim alan almayan herkesin adeta başucu dergisi olma potansiyelini açığa çıkaran dergi, ortaokul öğrencisinden ev hanımına, üniversite öğrencisinden iş adamına herkesin ilgiyle takip ettiği bir dergi oldu.

Her sayıda çıtayı biraz daha yükselten dergi, bu ay da yine dopdolu. Devlet Arşivleri Genel Müdürü ile yapılan röportaj ve yeni hizmet binası dikkatinizi çekecek önemli bir yazı. Kitabelerin elektronik ortamda sanal ortama taşınma hikâyesi de ayrı bir merak konusu.

Gubari yazıdan Ramazan ayına uygun bir çalışma ve çözümü tam yerinde olmuş. Bu ay ta’lik yazı ve belge örnekleri, bunun yanı sıra rik’a belge örnekleri ve çözümleri de okurlarını bir adım öteye taşıyor. Şiirler ve hikâyeler ise bambaşka iklimlere taşıyor sizleri.

Bu sayıda bir de bulmaca var. Ödüllü bulmaca. Hiç böyle bir bulmaca görmediniz ve çözmediniz.

Ve bunların hepsini Osmanlıca okuyacaksınız.

 

Metin Uçar haber verdi

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2013, 23:08
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13