Osmanlıca kültür dergisi Hülasa çıktı

Başlangıç seviyesinde olanlara hitap eden üç aylık Osmanlıca ilim-kültür dergisi Hülasa, Ağustos ayı itibarıyla yayın hayatına başladı.

Osmanlıca kültür dergisi Hülasa çıktı

Osmanlıca ilim-kültür dergisi Hülasa, ağustos ayı itibarıyla yayın hayatına başladı. Osmanlıca müptedi (başlangıç) seviyesinde olanlara hitap eden üç aylık dergi, ilk sayısını temmuz sonu itibarıyla piyasaya sürdü. Dergide Faruk Aygen, Uğur Bilgili, Enes Külünk, Hamit Serdar ve Sadi Özgür tarafından kaleme alınan yazılar, aşinalık kazanılabilmesi için mukayeseli biçimde basılmış. Sağdan sola doğru ilerleyen derginin bir sayfasında Osmanlıca metin bulunuyorken, hemen karşı sayfasında aynı metnin Latin harfleriyle olanı yer alıyor.

“Osmanlı’da bir Ramazan Bayramı” kapak konulu ilk sayıda, milli ve manevi değerler ağırlıklı olmak üzere, medeniyet ve kültür tarihimizin mühim isimleri, tarihi anekdotlar edebi bir dille yazıya aktarılmış.

Dergi ilk baskıda 5 bin nüsha olarak basılmış. Yurt genelindeki tüm NT mağazalarında ve taşra kitabevlerinde bulunan Hülasa dergisini www.hülasadergisi.com internet adresinden de sipariş etmek mümkün.

 

Elif Yediveren haber verdi

Güncelleme Tarihi: 01 Eylül 2013, 02:49
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13