Osmanlıca dergisinin Mayıs sayısı çıktı

Osmanlıca dergisinin Mayıs sayısı çıktı. Bu sayıda Feridun Emecen ile bir mülakat da gerçekleştirilmiş..

Osmanlıca dergisinin Mayıs sayısı çıktı

Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren Osmanlıca eğitim ve kültür dergisi, bu ay mütehassıs köşesine Prof. Dr. Feridun Emecen’i taşıyor. Kültürel propaganda ve bombardımandan kurtulmanın önlenmesi için Osmanlıca öğrenmenin ehemmiyetine vurgu yapılan mülakatta, aynı zamanda kültürel mirasa sahip çıkabilmenin de Osmanlıca öğrenmekten geçtiği ele alınıyor.

Kapağına Ayasofya’yı taşıyan dergi, İstanbul’un Fethi ve Fatih Sultan Mehmet’ten paylaşımlarla Osmanlıca öğretirken tarih ve gelecek ilişkisinde genç nesillerin üzerine düşen vazifeleri gündemimize taşıyor. Eminönü haritasının Osmanlıca olarak okurla buluşacağı dergide, bugün kullandığımız bazı kelimelerin kökenlerine eğitici ve eğlendirici güzel bir yolculuk sizleri bekliyor.

Necip Fazıl’ın muhteşem Canım İstanbul şiiri de eski İstanbul fotoğrafları eşliğinde ve Osmanlıca olarak okurları bekliyor.

Eğitim Sayfası, Tarihten Notlar, Kitabe Okumaları ve Ödüllü Bulmaca Osmanlıca öğretirken hem eğlendirecek hem de geniş kültür hazinemizin kapılarının aralanmasına imkan tanıyacak.

Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2014, 10:34

Eslem Nilay Bozdemir

banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13

banner26