Osmanlıca dergisi Ekim sayısı çıktı

“Osmanlıca öğrenmek 15 dakikadır” iddiasıyla yayın hayatına başlayan Osmanlıca dergisi, Ekim sayısında üç önemi röportaja yer verdi.

Osmanlıca dergisi Ekim sayısı çıktı

“Osmanlıca öğrenmek 15 dakikadır” iddiasıyla yayın hayatına başlayan Osmanlıca eğitim ve kültür dergisi, Ekim ayında çıkan dördüncü sayısı ile yılın son dergisini çıkarmış oldu.

Bu sayıda üç önemli mülakat var. Bunlardan birincisi, Tarihçi, Yazar ve Derin Tarih Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Armağan ile yapılmış. Armağan, Osmanlıcanın önemini, öğrenilmesinin gerekliliğini ve öğrenileni muhafaza edebilmek adına yapılacak çalışmalar hakkında açıklamalarda bulunmuş.

Diğer mülakat ise MEB Talim Terbiye Kurulu Başkanı Prof. Dr. Emin Karip ile yapılmış. Karip, Osmanlıcanın okullarda seçmeli ders olması üzerine öğrenciden öğretmene, okuldan yayına birçok konuda açıklamada bulunmuş.

Üçüncü mülakat da MEB ve Hayrat Vakfı arasında imzalanan protokol gereği devam eden Osmanlıca Kursları özelinde vakfın Ankara temsilcisi Said Yavuz ile yapılmış. Yavuz, kurslar ve gelinen seviye üzerine bilgiler vermiş.

Dergide yine ödüllü bir bulmaca var. Ödül, Osmanlıca Klavye.

Dergiye ulaşmak için http://osmanlicadergi.com/ ve http://www.e-sueda.com/

 

Cansu Çınar haber verdi

Güncelleme Tarihi: 01 Ekim 2013, 21:38
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13