Oruç bizi tutmaz korur!

Aylık gençlik ve kültür dergisi Genç Doku temmuz sayısı “Oruç bizi tutmaz korur” başlığıyla raflardaki yerini aldı.

Oruç bizi tutmaz korur!

Aylık gençlik ve kültür dergisi Genç Doku yoluna devam ediyor. Genç Doku temmuz sayısı “Oruç bizi tutmaz korur” başlığıyla raflardaki yerini aldı. Dergi, temmuz sayısında “Ramazan'a hazırlanmak için gerekli malzemeler listesi” oluşturdu; “Yeni Başlayanlar İçin Ramazan Sözlüğü, 10 Maddede Ramazan, Unutulan Bir Sünnet İtikaf” temmuz sayısında bulunabilecek bazı yazı başlıkları.

Mustafa Akkad'a doğum günü armağanı!

Genç Doku, temmuz sayısında bilge yönetmen Mustafa Akkad'a bir de doğum günü armağanı hazırladı. Sinema eleştirmeni Ali Murat Güven'in kaleminden Mustafa Akkad'ın öyküsü Genç Doku temmuz sayısında!

Ramazan ayının ehemmiyetine binaen Nureddin Yıldız Hocaefendi ile de bir söyleşi yapan Genç Doku, Nureddin Yıldız'ın telif ettiği Ramazan Risalesini bu sayısında okurlarına hediye ediyor. Ramazan ile ilgili başlangıç bilgilerine de geniş yer ayıran Genç Doku'da bu sayı, Mehmet Nezir Gül İtikaf'ı ve Resulullah'ın orucunun nasıl olduğunu anlatıyor. Bunun yanı sıra dergi, Ramazan ayına özel on maddelik bir Ramazan programını da okurlarına sunuyor. Ramazan ayı ile olarak da son olarak Tahsin Hazırbulan, Osmanlı'da Ramazanları ve Padişahların Bayram törenlerini inceliyor.

Genç Doku okurlarının Abdurrahim Karakoç'u Abdulbaki Kömür'ün kaleminden okuyabileceği yeni sayıda, Hüseyin Akın, Ahmet Edip Başaran'ın kendisiyle yaptığı söyleşide kendi sanatını ve son kitabı Canlı Renkleri anlatıyor.

Vefatının sene-i devriyesinde de Mustafa Esen, Cahit Zarifoğlu'nu ayrıca bir yazıyla takdim ediyor. Yazısı kapaktan da duyurulan, Müslüman sinemacı denilince Türkiye'de akla gelen ilk isimlerden olan Ali Murat Güven de uzun soluklu bir yazıyla Çağrı ve Ömer Muhtar filmlerinin yönetmeni, usta yönetmen Mustafa Akkad'ı, hayatını ve şahsiyetini okurlarla paylaşıyor.

Temmuz sayısı daha farklı sularda yelken açıyor. Prof. Dr. M. Yaşar Kandemir'in şerh yazdığı Şifa-i Şerif'in tanıtım programını anlatan yazıda, İsmail Kara ve Yaşar Kandemir'in Şifa-i Şerif hakkındaki değerlendirmeleri yer alıyor. Toplumsal Şizofreni'yi irdeleyen yazısıyla Samet Öztürk'te toplumsal hastalıkları irdeliyor.

Temmuz sayısında eklenen Türkiye bülteni ile de Genç Doku, Dünya Bülteni'nin yanında Türkiye'den de genel haberler veriyor. Dergi, Müslüman kuruluşların faaliyetlerini ise "Kim Nerede Ne Yapıyor" köşesinden duyuruyor.

www.gencdoku.com | abone@gencdoku.com | Tel: 0212 616 22 88

 

Fatma Ünal haber verdi

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2012, 22:34
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13