Ortadoğu intifadasının dinamikleri neler?

Özgür-Der’in düzenlediği dizi panellerde 10 Ekim Çarşamba günü “Ortadoğu İntifadasının Temel Dinamikleri Neler” konusu tartışılacak.

Ortadoğu intifadasının dinamikleri neler?

Özgür-Der’in her ayın ikinci Çarşamba günü Ali Emiri Kültür Merkezi Fatih Belediyesi Nikâh Salonunda düzenlediği dizi panellerde bu yıl “Ortadoğu’da Ne/Neden Yaşandı? Süreç Nasıl Devam Ediyor?”üst başlığıyla değişik konular tartışılacak.

Bu yıl yapılacak Özgür-Der aylık panellerinde Ortadoğu’da intifada sürecinin temel dinamikleri, İslami hareketlerin etkisi ve geleceği, Batı’nın oynadığı rol, Türkiye ve İran’ın politikaları, mezhebî bir savaş tehlikesi ve önümüzdeki süreçte Ortadoğu’yu nelerin beklediği gibi başlıklar altında meseleyi tartışarak doğru tavrın ne olması gerektiği sorusuna cevap aranacak.

10 Ekim Çarşamba günü gerçekleşecek ilk panelde “Ortadoğu İntifadasının Temel Dinamikleri Neler” konusu tartışılacak. Bahattin Urlu, Rıdvan Kaya ve Bahadır Kurbanoğlu’nun konuşmacı olduğu program Ali Emiri Kültür Merkezi Fatih Belediyesi Nikâh Salonu’nda saat 20.00’de başlayacak.

 

Meryem Uçar haber verdi

Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2012, 20:47
YORUM EKLE

banner19

banner13