Ortaçağı merak edenlere yeni bir dergi: MESOS

MESOS Disiplinlerarası Ortaçağ Dergisi yayın hayatına başladı.

Ortaçağı merak edenlere yeni bir dergi: MESOS

MESOS Disiplinlerarası Ortaçağ Çalışmaları Dergisi uluslararası hakemli bir dergi. MESOS Disiplinlerarası Ortaçağ Çalışmaları Dergisi her sayısında en az 5 en çok 7 makale yayınlanacak.

MESOS Disiplinlerarası Ortaçağ Çalışmaları Dergisi, Ortaçağ uygarlıklarını tarafsız, disiplinlerarası bir zaman ve mekân perspektifinden inceleyen bilim insanları, araştırmacılar ve uzmanları; etkileşim içinde ortak bir tartışma platformunda buluşturma amacı güden disiplinlerarası süreli bir yayın organıdır.

MESOS Disiplinlerarası Ortaçağ Çalışmaları Dergisi’nde yalnızca araştırma makaleleri ile ortaçağda kullanılan kaynak dillerde (Arapça, Farsça, Latince, Grekçe, Eski Fransızca vb) yazılmış metin çevirileri yayınlanır.

MESOS Disiplinlerarası Ortaçağ Çalışmaları Dergisi, farklı disiplinlerden gelen bilim insanları, araştırmacılar ve araştırmaya dayalı çalışmaların bulgularını kullananlar arasındaki diyaloğun geliştirilmesi; alanda güncel bilginin üretilmesi, yaygınlaştırılması; özgün bilimsel çalışmaların ve faydalı perspektiflerin ilgililere sunulması süreçlerine katkı sağlamayı amaçlamaktadır.

Açık erişimi benimseyen MESOS Disiplinlerarası Ortaçağ Çalışmaları Dergisi, bir yıl boyunca elektronik ortamda (online olarak) yayınlanan bir dergidir. Çift taraflı kör hakemlik değerlendirme süreci tamamlanan yazılar her yılın Aralık ayında bir arada yayınlanacak.

Yayın Tarihi: 01 Haziran 2019 Cumartesi 21:00
banner25
YORUM EKLE

banner26