Önden giden dört güzel adam anılacak

7 Haziran Perşembe günü Cahit Zarifoğlu, M. Akif İnan, Erdem Bayazıt ve Alaeddin Özdenören anılacak.

Önden giden dört güzel adam anılacak

Türkiye Yazarlar Birliği İstanbul Şubesi, Küçükçekmece Belediyesi ile birlikte “Önden Giden Dört Güzel Adam” başlıklı bir etkinlik düzenliyor. Cahit Zarifoğlu’nun vefat yıldönümü olan 7 Haziran’da Türkiye Yazarlar Birliği İstanbul Şubesi Kızlarağası Medresesinde gerçekleştirilecek programda Cahit Zarifoğlu, M. Akif İnan, Erdem Beyazıt ve Alaeddin Özdenören anılacak.

Yolları çeşitli yerlerde kesişen dört güzel şairi en yakından tanıyan Rasim Özdenören, hatıraların yanı sıra değerlendirmeleriyle de ‘Mavera’yı, öncesi ve sonrasını anlatacak.

Önden giden dört güzel adam ve Rasim Özdenören’in yol arkadaşlarından Ersin Nazif Gündoğan ise bu dört şairimizin edebiyatımıza neler kattığını vurgulayacak. A. Ali Ural, Mustafa Özçelik, Ahmet Murat ve Bünyamin Yılmaz’ın konuşmalarıyla katılacak.

Mehmet Davut Göksu’nun, Cahit Zarifoğlu, Mehmet Akif İnan, Alaeddin Özdenören ve Erdem Bayazıt şiirlerini seslendireceği toplantının sonunda Selçuk Küpçük bir konser verecek. "Tebessüm Provalar" ve "Artık Kuşlarını Uçur" albümlerini çıkaran Selçuk Küpçük dinletide Cahit Zarifoğlu’ndan “Anılar Defterinde Gül Yaprağı”, Alaeddin Özdenören’den “Cebimde Ölümüm” şiirini de seslendirecek.

TYB İstanbul’da gerçekleştirilecek olan “Önden Giden Dört Güzel Adam” adlı program 18.00’de başlayacak.

Adres: KızlarağasıMehmed Ağa Medresesi, Divanyolu Cad. Hoca Rüstem Sokak. No: 6 Sultanahmet /İstanbul

 

Görkem Evci haber verdi

Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2012, 02:08
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13