Öncülerle barışık olmak lazım!

Mavera Gençlik Hareketi, İstanbul'da yatan önemli şahsiyetlerin kabirlerini ziyaret etmek için bir program düzenliyor.

Öncülerle barışık olmak lazım!

 

Mavera Gençlik Hareketi 14-15 Mayıs tarihlerinde İstanbul’daki kabristanlarda yatan önemli kişilerin kabirlerini ziyaret etmek maksadı ile bir gezi düzenliyor. 14 Mayıs Cumartesi günü 

Anadolu yakasındaki kabirler, 15 Mayıs Pazar günü de Avrupa yakasındaki kabirler ziyaret edilecek.

Kimler ziyaret edilecek?26246

Hayatta iken yaptıkları ile bizlere örnek olan önemli şahsiyetleri hatırlamak için düzenlenen program 14 Mayıs Cumartesi günü saat 9’da Çamlıca’da yapılacak bir kahvaltı ile başlayacak. Yine aynı gün öğle yemeği Aziz Mahmud Hüdayi Vakfı’nda yenilecek.

14 Mayıs Cumartesi günü Anadolu yakasında ziyaret edilecek olan kabristanlarda Aziz Mahmud Hüdayi’den Musa Topbaş Hocaefendi’ye; Süleyman Hilmi Tunahan Hazretleri’nden Mahir İz’e; Elmalılı Hamdi Yazır’dan Cemil Meriç’e kadar birçok ismin kabirleri ziyaret edilerek, dualar okunacak bu vesile ile de bu şahsiyetler tekrar gündemimize girmiş olacak. Programda Küplüce Kabristanında Cahit Zarifoğlu’na da uğranacak.

15 Mayıs Pazar günü de Avrupa yakasındaki mezarlıklarda aralarında Eyüp Sultan Hazretleri’nden Necip Fazıl’a; Fatih Sultan Mehmet’ten Nurettin Topçu’ya; Mahmud Esad Coşan’dan Mavi Marmara Şehitleri’ne kadar birçok önemli şahsiyetin mezarlarının bulunduğu onlarca mezar ziyaret edilecek.

Nasıl Katılabilirim?

Yolculuklar esnasında, ziyaret edilecek zatlarla ilgili otobüslerde bilgilendirme sunumlarının yapılacağı programın ardından katılımcılara bu ziyaretlerin hatırasına minik hediyeler de verilecek.

Katılım kontenjanlarla sınırlı olduğu için en kısa zamanda maveragenclikhareketi@gmail.com adresine konuyla ilgili bir mail atarak daha ayrıntılı bilgi alabilir ve kayıt yaptırabilirsiniz.

Programa katılım cüzi bir ücret mukabilidir. İki gün boyunca yemeklerin ücretsiz olacağı programa İstanbul dışından gelecek bay ve bayan katılımcılar için yer de ayarlanacaktır. 

Görkem Evci haber verdi

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2011, 21:26
banner12
YORUM EKLE
YORUMLAR
Osman DOST
Osman DOST - 8 yıl Önce

İki günde bu kadar güzel insanlar ziyaret edilirse gönül çoşar. Hareketinize Cenab-ı Hakk güç versin.

Salim
Salim - 8 yıl Önce

Tebrik ediyoruz. Müsait olanların gidip izlenimlerini aktarmalarını bekliyoruz.

banner19

banner13