Öncü Kitap'tan "Bi Dolu Yaşanmışlıklar"!

Aynı zamanda evli ve iki çocuk annesi yazarın, bu ilk deneyimi olmaktadır. Kendisine daha nice eserlere imza atması dileğimizi sunarız. Fatma Kahraman Yıldız'ın tanıtımı.

Öncü Kitap'tan "Bi Dolu Yaşanmışlıklar"!

Dünya hayatı, baştan sona farklı resim karelerinin ve enstantelerin bir arada ahenk içinde olduğu bir film, insan da onun duygu ve düşünceyle harmanlanmış oyuncusu. Bazen inişe geçen grafikler tasarlanır sahnede, bazen de yükseliş kurgulanır. Ne yaşarsak onunla sınanırız ayrıca, ne istersek elde etmek en büyük arzumuz olur.

Yaşadığımız süre boyunca bizi etkileyen her olay iyi yahut kötü bir iz bırakır. Geçmişin pusu geleceği perdeleyecek sanırız. Başımızdan geçenleri birisine  anlattıkça adeta hafifleriz. Bunu en iyi yapabileceğimiz mecra edebiyattır. Biyografik romanlar da bu maksatla yazılır. Son zamanlarda yayımlanan bir romandan  bahsetmek isterim. Yazar Zekiye Kahraman, öncü kitap etiketiyle yayımladığı bi’dolu dünya yaşanmışlıklar adındaki kitabında kendi hayatı etrafında gelişen olayları samimi bir dille okuyucularına aktarmış. Eserin içinde yer yer şiirsel söylemlerde bulunarak farkını hissettirmiş.

Aynı zamanda evli ve iki çocuk annesi yazarın, bu ilk deneyimi olmaktadır. Kendisine daha nice eserlere imza atması dileğimizi sunarız. Okurların dikkatini çekmesi açısından kitaptan bir kaç satırı burada paylaşmak isterim. Daha çok bir annenin çocuklarına, bir kadının dostlarına bırakacağı emaneti bağlamında değerlendirebileceğimiz eserin alanında başarı sağlaması temennisiyle....

“Tek olarak başladığımız hayat yolculuğuna, yeni yeni kişilerle devam ederiz. Yani biz oluruz. Bizin içine aldığımız kişileri oluştururken seçtiklerimiz de var ama seçemediklerimiz daha fazla. Sosyal hayat biz olduğumuzda başlar. Bizimle gelişir ve büyür. Hayatımız bizimle değerlenir. Yine, ancak biz onu çekilmez hale getirip, bizi küçültürüz. Biz olan hayatımızı maneviyatla yoğurup, maddiyatla taçlandırırsak tadından yenmez.”

FATMA KAHRAMAN YILDIZ

Yayın Tarihi: 22 Ekim 2020 Perşembe 17:15 Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2020, 16:54
banner25
YORUM EKLE

banner26