'Önce en yakın akrabalarını uyar'

Siyer-i Nebi dergisi 12. sayısında Peygamber Efendimizin İslam’a açık davetinin ilk adımını ele alıyor.

'Önce en yakın akrabalarını uyar'

Siyer-i Nebi dergisi yeni sayısında Peygamber Efendimizin İslam’a açık davetinin ilk adımını: yakın akrabaların Hakk’a davetini, ‘Önce en yakın akrabalarını uyar’ ayeti çerçevesinde ele alıyor.

Bu zorlu süreçte Hz. Peygamber (sas) ve yanındakileri neler bekliyordu? Rasûlullah’a akrabalarının tepkisi neler oldu? O’nun yanında kimler yer aldı? Hz. Peygamber’in (sas) yaşadıkları, bizlere davet üslubumuz konusunda neler öğretmekte? Akrabalarımızla ilişkilerimiz nasıl olmalı?

Siyer-i Nebi dergisi tüm bu sorulara temmuz-ağustos sayısında cevap arıyor.

“Siyer-i Nebi Dersleri” ile Mutlu Binici, Hz. Peygamber’in (sas) yaşadıklarını ve akrabalarıyla olan diyalogunu kendine has üslubuyla âdeta bizlere yaşatıyor. Prof. Dr. Mehmet Yaşar Kandemir Hocamız İslamî davette tatlı dil, güler yüzün önemine dikkat çekerken; Hatice Turan, Hz. Peygamber (sas)’in yumuşak ve merhametli üslubuna rağmen karşısındakilerden gördüğü sert tepkiyi anlatıyor.

Ramazan’ı idrak ettiğimiz bu rahmet dolu günlerde Prof. Dr. İsmail L. Çakan Hocamızın, M. Nihat Malkoç ve Muhammed Fesih Kaya’nın Ramazan’a dair birbirinden etkileyici yazılarının yanı sıra Nureddin Yıldız Hocamızın bu güzel yaz günlerini değerlendirme konusunda öğütlerini derginin bu sayısında bulacaksınız.

Abdullah Yıldız, Ali Erdoğdu, Adem Saraç, Erol Demiryürek, Halid Akıllı, Osman Süngü, Umut Ağbayram gibi birbirinden değerli hocalar; Afra Görücüoğlu, İrem Çıkrıkçıoğlu, Sümeyye Olgaç Ve Reyhan Kıvlığ gibi genç yazarların yer aldığı bu sayıda İbrahim Şaşma’nın “Siyer-i Nebi Dergisi 2012 Kutlu Doğum Kompozisyon Yarışması”nda ikincilik kazanan yazısı da yer almakta…

Siyeri Nebi dergisi irtibat:

Adres: Cumhuriyet Mh. Fatih Cd. Tenha Sk. No:18 D:2 – Kartal/İstanbul

Gsm: 0553 278 24 53

siyerinebidergisi@hotmail.com

www.siyerinebi.com

 

Yüsra Dal haber verdi

Güncelleme Tarihi: 30 Temmuz 2012, 02:00
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13