On iki yıldır Ay Vakti var

Uzun soluklu yayın periyoduyla 140. sayısına erişen Ay Vakti 12. yılını kutluyor.

On iki yıldır Ay Vakti var

Uzun soluklu yayın periyoduyla 140. sayısına erişen Ay Vakti 12. yılını kutluyor.

Ay Vakti bu sayısında bu zamana kadar eserlerine yer verdiği tüm yazarların isimlerini kapağına taşıyarak dostluğunun gelip geçici bir dostluk olmadığını göstermiş.

Zengin ve dopdolu içeriğiyle okuyucunu selamlayan Ay Vakti dünyanın değişik yerlerinde ve Arakanda Müslümanlara yapılan zulümleri lanetlerken Müslümanları bir olmaya ve birbirlerine sımsıkı kenetlenmeye çağırmakta.

Edebiyatın her alanından seçtiği seçkin eserlerle 140. sayısında da yine dopdolu olan derginin bu sayısında yer alan eserler ve yazarlar şu isimlerden oluşmakta.

Denemeleriyle;

“Kırbaçlanan Ağıtlar Gibi’’ Şeref Akbaba-"Kalemlerin Rengi "Faik Öcal-"Selahaddin’in Kitabı" S. Ahmet Kaya-"Şehir "Berrin Sönmez-“Denemeler”in Yazarına Göre Şüphe... “ İsmail Bingöl-"Eylül ve Ramazan "Esma Budak yer alırken

Şiirleriyle;

"Dağ Gazeli"Mustafa Özçelik-"Cinayetler Konvoyu"-Nurettin Durman-"Annesi Ölen Kızın Saçlarını Kim Tarar "Selami Şimşek-"Bir Yanım Hep Arakan "Selma Özeşer-"Kanar Coğrafyası Vicdanın "Mehmet Baş-"Yalnız Şiiri Vardır Şiiri Olanın" İsa Karaaslan-"Dokunursa Ağlarım "Mustafa Küçüktepe-"Annemi Babamı Bir Daha Görebilecek miyim? "Selim Akdemir-"Kulbe-i Ahzan "Taner Taştekin-"Sağanak" Hilal Buğan-"İkinci Kez" Semra Saraç yer almakta.

“Orta Asya’dan Tuna’ya” isimli gezi yazısıyla Abdullah Ömer Yavuz okuyucuları seyahat ikliminin büyülü atmosferine taşımakta.

Öyküleriyle yer alan yazarlar ise;

"Cezada Elif Direnci" Naz Ferniba- “Çilek, İpek Böceği Ve... “ Ömer Eski- “Elif Uzunca”

Fatma Pekşen-“Mavi Bir Kuşun Kanadında Yitip Giden Özgürlük” Nurşah Karaca-

“K. Durağında” isimli öyküsüyle “Ahmet Durmuş”

İncelemeleriyle;

"Sanat ve Estetik Üzerine" Necmettin Evci-"Şiirselliğin Hüküm Sürdüğü Öyküler; Zemheri" Ercan Köksal yer almakta.

Kitap tanıtımlarıyla;

"Herşey ‘Birdenbire’ Oldu” Senem Gezeroğlu ve “Türk Şiirinin Beyaz Kartalı Bahaettin Karakoç” Mehmet Baş okuyucuları selamlamakta.

 

Fatma Ünal haber verdi

Güncelleme Tarihi: 08 Eylül 2012, 23:19
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13