Okuyan ve yazan gençler ödüllendirilecek

TYB Vakfı’nın “Gençler; hadi kitap okumaya, okuduğu kitabı tanıtmaya” sloganı ile başlattığı projede genç okurların kaleme aldığı kitap tanıtımları, değerlendirilerek uygun bulunanlar ödüllendirilecek.

Okuyan ve yazan gençler ödüllendirilecek

'Genç Yazarlar Kurultayı'nı ikinci kez düzenleyen, bünyesinde oluşturduğu gençlik birimi ile gençlere kültür, sanat ve edebiyat faaliyetlerini gerçekleştirme imkanı sağlayan Türkiye Yazarlar Birliği şimdi de, gençleri kitap okumaya ve okuduğunu anlayarak tanıtma yazısı yazmaya teşvik etmek için yeni ve önemli bir uygulama başlattı.

TYB Vakfı’nın  14 Ocak 2019 tarihinden itibaren “Gençler; hadi kitap okumaya, okuduğu kitabı tanıtmaya” sloganı ile başlattığı uygulamada beğenilen kitap tanıtma yazıları TYB internet sayfasında yayınlanacak, yazı sahibi öğrencilere de hediye kitap ve telif ücreti ödenecek.

Gençleri düzenli kitap okumaya ve yazmaya yönlendirecek projeyle ilgili bilgi veren Vakıf Başkanı D. Mehmet Doğan,  “tyb@tyb.org.tr  adresine gönderilen yazılar değerlendirilecek ve yayınlanması uygun bulunanlar ödüllendirilecek. Her türlü kitap; edebi, fikri, ilmi eser yazı konusu yapılabilir. Yakın dönemde yayınlanmış kitaplarla ilgili yazılar tercih sebebidir. Tanıtma yazılarında dil ve ifade hataları olmamasına dikkat edilmelidir. Tanıtılan kitabın künyesi yazılmalı, mümkünse fotoğrafı gönderilmelidir.” dedi.

Yayın Tarihi: 19 Ocak 2019 Cumartesi 14:00
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner26