banner17

Okur kitap dergisinin ilk sayısı çıktı

Okur kitap dergisi, Mart-Nisan-Mayıs 2017 tarihli ilk sayısıyla görücüye çıktı.

Okur kitap dergisinin ilk sayısı çıktı

Okur kitap dergisi, Mart-Nisan-Mayıs 2017 tarihli ilk sayısıyla görücüye çıktı.

Derginin editörü Yusuf Temizcan, Okur dergisinin çıkışının bir ihtiyaçtan hareketle olduğunu vurguluyor: "Her gün onlarca yeni kitap yayımlanıyor, yayınevleri kuruluyor ve kitaba olan ilgi gün geçtikçe artıyor. Fakat tüm bunların yanında nitelikli kitapları takip etmek zorlaşıyor. Hem okumayı sevenler için, hem de okumaya vakit ayıramamaktan şikayet edenler için bir kitap dergisi çıkartmak istedik. Yayıncılık camiasında bu anlamda bir boşluk ve ihtiyaç hissettik."

İlk sayısında Süleyman Seyfi Öğün ile orta sayfa söyleşisi yapan dergide ayrıca Fatih M. Şeker, Ekrem Demirli ve Bülent Ata ile yapılmış söyleşiler yer alıyor.

Çok satan kitaplara dair eleştirel bir dosya çalışması ile 15 Temmuz kitaplığına dair doyurucu bir mini dosya yapılmış.

Usta öykücü ve Cumhurbaşkanı Kültür Sanat büyük ödülünün sahibi Rasim Özdenören'in "Zamanımızın Bir Seyyahı" başlıklı yazısı ile M. Lütfi Arslan'ın "Okudum Bildim Deme", Suavi Kemal Yazgıç'ın "Kayıp Kitaplar", Metin Karabaşoğlu'nun "Editör'ün Sermayesi Nedir?" başlıklı yazıları dergide yer alan çalışmalar arasında.

Yusuf Turan Günaydın'ın Hz. Peygamber ile ilgili Fransızca yayımlanmış ama Türkçesi olmayan bir eserden bahsettiği yazısı, Ahmet Sadreddin'in babasıyla okuduğu kitaplar, Süleyman Ragıp Yazıcılar’ın günlük tadındaki metni de derginin ilk sayısında okurlara sunulmuş. 

Derginin Genel Yayın Yönetmeni M. Lütfi Arslan, Editör'ü Yusuf Temizcan, Görsel Yönetmen'i Abdurrahim Yüce, merkezleri ise İstanbul-Üsküdar. Dergide yeni çıkan kitaplar, dosya çalışmaları, araştırma yazıları, kitap tahlil ve tanıtım metinleri, eleştiriler, çeviriler ve yayın dünyasından haberler bulunuyor. Dergiye kitapyurdu.com'dan ulaşılabiliyor.

 

İletişim:

okurdergisi.com

okur @ okurdergisi.com

Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2017, 11:34
YORUM EKLE

banner19

banner13

banner20