Öğretmenler 4+4+4'ü konuşacak

Emek ve Adalet Platformu, 14 Nisan Cumartesi günü düzenleyeceği panel ile öğretmenlerin eğitimdeki dönüşüm hakkında ne düşündüğünü tartışmaya açacak

Öğretmenler 4+4+4'ü konuşacak

Emek ve Adalet Platformu, düzenleyeceği panel ile öğretmenlerin eğitimdeki dönüşüm hakkında ne düşündüğünü tartışmaya açacak

14 Nisan 2012 Cumartesi günü, saat 14.00-17.30 arası Siyasal Vakfı, Şehzade Sıbyan Mektebi’nde düzenlenecek panelin konuşmacıları şunlar:

Hüseyin Akın: Öğretmen, şair, çok sayıda şiir kitabı var

Rüstem Budak: Öğretmen, Değirmen dergisi genel yayın yönetmeni

Nebahat Bükrek: Öğretmen, Eğitim-Sen 3 no’lu şube eski başkanı

Hasan Köse: Öğretmen, adilmedya.com yazarı

Beytullah Önce: Öğretmen, yazar, Özgür Yazarlar Birliği üyesi

Kamil Yıldız: Öğretmen, öykücü, “Her Şey Hakkında bir Öykü” isimli bir kitabı var

Platform tarafından yapılan açıklamada panelin maksadı şöyle izah ediliyor:

"Memlekette bir süredir yapılmakta olan eğitim tartışmalarının esas muhataplarından biri olan öğretmenler yok sayılmakta, çözüme yönelik önemli önerileri yahut ufuk açıcı fikirleri olabilecekken bir kenara itilmektedir. 4+4+4 tartışmaları, somut sorunlar ve veriler büyük ölçüde göz ardı edilerek ideolojik hesapların, hezeyanların içinde ve memlekette her tartışmada hakim olan kamplaşmanın ruh haliyle yapılıyor. Üstelik meselenin ana muhataplarından biri olan öğretmenler hesaba katılmıyor. Teknik ya da ideolojik tartışmaların patırtısında maarif meselesinin esasları ne yazık ki konuşulamamaktadır.

Hayatın tümünde olduğu gibi eğitim alanında da büyük bir eşitsizlik sürdüğü halde mesele, hak ve adalet temelinde değil, tarafların yarım haklı oldukları bir kamplaşma temelinde tartışılıyor.

Bu kişilerin bir araya gelmelerinin ve söz üretmelerinin önemli olduğu kanaatindeyiz. Ayrıca eğitim emekçilerinin, öğrencilerin ve velilerin dolayısıyla tüm toplumun derdiyle dertlenen, kendi siyasal pozisyonlarından sendikal mücadele veren kimi öğretmen arkadaşlarımız da meselenin önemli bir muhatabı olarak panelde yerini almıştır.”

Adres: Kalenderhane Mah. Darulelhan Sok. No: 8 Vezneciler, İstanbul

Tarif: Şehzadebaşı durağının yanından, Şehzade Camii’nin köşesinden Dede Efendi Caddesine girin. Vakıf, caddede az ilerde sağda.

 

Bünyamin Yıldız haber verdi

Güncelleme Tarihi: 15 Nisan 2012, 00:33
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13