Öğrencileri Hamidullah Hoca'yı anlatacak

Muhammed Hamidullah Hoca, vefatının 11. yılında 17 Kasım Salı günü öğrencilerinin düzenlediği bir program ile anılıyor.

Öğrencileri Hamidullah Hoca'yı anlatacak

Muhammed Hamidullah Hoca, İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesinde 25 yıl boyunca ilmi birikim ve tecrübelerini aktardığı talebeleri dilinden vefatının 11. yılında bir program ile anılıyor. Hamidullah Hoca'nın yıllarca ders verdiği aynı mekânda şimdi hayatı, şahsiyeti ve eserleri üzerine yapılacak söyleşi ile bir anma/anlama programı icra edilecek.

Siyer Vakfı ve İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi İslam Araştırmalar Merkezi tarafından tertip edilen bir dizi programlar silsilesinin ikincisi Muhammed Hamidullah Hoca'nın Vefat gününde yapılacak. Üstad Muhammed Hamidullah'ın İslami ilimler alanında ve özellikle Siyer alanında yaptığı çalışmalar ve bıraktığı miras, düşünce ufku ve gayreti anlama adına bu program 17 Aralık 2013 Salı günü Fakültenin Genel Kurul salonunda saat 15:00 te başlayacak.

Katılımcı olarak Hamidullah Hoca'nın talebelerinden Prof. Dr. Salih Tuğ, Prof. Dr. Hayrettin Kahraman, Prof. Dr. Bekir Karlıağa ve Prof. Dr. Mahmut Kaya'nın katılacağı, Moderatörlüğünü Siyer Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya'nın yapacak.

 

Elif Yediveren haber verdi

Yayın Tarihi: 16 Aralık 2013 Pazartesi 20:12 Güncelleme Tarihi: 18 Aralık 2013, 00:33
banner25
YORUM EKLE

banner26