banner17

ÖĞ-DER Kısa Film Senaryo Yarışması Ödül Töreni Ankara'da Yapıldı

Şuurlu Öğretmenler Derneğince (ÖĞ-DER) bu yıl "Bağımlılıkla Mücadele" temasıyla düzenlenen "7. Kısa Film Senaryo Yarışması" ödülleri törenle sahiplerini buldu.

ÖĞ-DER Kısa Film Senaryo Yarışması Ödül Töreni Ankara'da Yapıldı

Geçmiş yıllarda "Eğitimde ahlak ve maneviyat, eğitim ve barış, göç, mülteciler ve eğitim gibi konular üzerine kısa film senaryo yarışmaları düzenleyen Şuurlu Öğretmenler Derneği’nin yarışma için bu yıl belirlediği tema bağımlılıkla mücadeleydi.

9 Haziran 2018 tarihinde Başkent Öğretmenevi'nde yapılan iftarın ardından gerçekleştirilen ödül töreninde, birincilik ödülü "Bendeki Siz" adlı senaryoyla Denizli'den katılan Ahmet Can Yılmaz'ın oldu.

Toplam 109 senaryonun değerlendirildiği yarışmada ikincilik ödülünü Ankara'dan "Ayrı Yollardan" adlı senaryosuyla Yasemin Ayaydın, üçüncülük ödülünü ise "Genç" adlı senaryosuyla İstanbul'dan Eylül Yıldırım kazandı. Mansiyon ödülleri ise Bursa'dan Aykut Topçu'nun "5-90" ve Konya'dan Esra Maltaş Çağıl'ın "Çocuk Gözüyle" isimli eserine verildi.

ÖĞ-DER Genel Başkanı Hamdi Sürücü, dernek olarak sevgi ve kardeşliği ilke edinen eğitimcileri bir araya getirme gayretinde olduklarını, 13 yıldır eğitime katkı sağlamak için çalıştıklarını anlattı.

Törende Arslan Ateş, İbrahim Demirkan, Abdurrahman Çapar, İdris Şahin, Serdar Kaya ve Nizamettin Kars'tan oluşan jüri üyelerine de plaket takdim edildi.

 

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2018, 09:46
YORUM EKLE

banner19

banner13

banner20