Ödüle değer eser bulunamadı!

Server Vakfı Edebiyat Ortamı Şiir Yarışmasında ödüle değer eser bulunamadığı için en yüksek puanı alan üç adaya Jüri Özel Ödülü verildi.

Ödüle değer eser bulunamadı!

Server Vakfı Edebiyat Ortamı Şiir Ödülü sahiplerini bulamadı.

Vakıftan yapılan açıklamada yarışmaya kitap ve dosya bazında 56 aday eser geldiği, seçici kurulun bu sayıyı ön elemede 14’e indirdiği, daha sonra yapılan ayrıntılı değerlendirmede de ödüle değer kitap ve dosya bulunmadığı ifade edildi.

Sadece en yüksek puanı alan üç adayın dosyasına jüri özel ödülü verildiği duyuruldu.

Jüri ödülü kazanan adaylar ve dosya adları:

Müşir Fuat (Ömer Faruk Kılınçarslan) – ESAME LİSTESİ

Mehmet Sümer – BİR RÜYADAN ARTAKALAN

Serap Aslı Araklı- AYNALAR

Seçici Kurul Üyeleri

Ali AYÇİL (Şair)

Cevdet KARAL (Şair)

Turan KARATAŞ (Eleştirmen-Yazar)

Mustafa AYDOĞAN (Şair)

Mehmet Ali BULUT (Server Vakfı Temsilcisi)

 

Serdar Arslan haber verdi

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2012, 01:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
erdal
erdal - 7 yıl Önce

Türkiye'nin önemli şiir ödüllerinden birine 1. 2. ve 3. dereceye değer şiri bulunmaması şiirin geldiği noktayı güzel ifade ediyor. Türkiye'nin aklı gibi şairinde aklı karışık. kalemi savrulmuş. Modern ile gelenek arasında sıkışmış. duyarlılığını ve dilini yitirmiş. Dergilerde ise şairler ancak birbirlerinin şiirlerine ya methiye düzüyor,ya da sövüyorlar. şiir vicdanı, toplumu, acıyı, arayışı ıskalıyor. şair kibir kulelerinden inip gerçekliğiyle yüzleşmiyor.ve galiba bu şairler yalan söylüyor.

rıdvan kardeş
rıdvan kardeş - 7 yıl Önce

sevgili erdal, bir gerçeği gözden kaçırmayalım: edebiyat ortamı dergisinin jürisi ödüle değer bir durum görmemiş, demek ki önlerine iyi şiirler gelmemiş, ya da jürinin beğenisine uygun şiirler yazılmamış. şimdi buradan türkiyede iyi şiir yok demek yanlış olur, ya da şairlerimizi töhmette bırakmak yakışık almaz.

banner19

banner13