Nurettin Durman'a ve şiire vefa

Düşüne Taşına’da 21 Ocak Salı akşamı Nurettin Durman’ın şiiri, hayatı, Türk şiiri içindeki yeri, mercek altına alınacak.

Nurettin Durman'a ve şiire vefa

Türk şiirinin yaşayan nezih ve usta isimlerinden şair Nurettin Durman yakınlarda bir kalp krizi geçirdi. Bunu vesile bilen Üsküdar Belediyesi ve Türkiye Yazarlar Birliği İstanbul Şubesi, vakit geç olmadan bir kadirşinaslık örneği göstererek Nurettin Durman hayattayken Nurettin Durman’ı, şiirini, kişiliğini anmak üzere Altunizade Kültür Merkezinde geçtiğimiz Pazar günü Nurettin Durman’a Vefa gecesi düzenledi. Geceye ilgi yoğundu. Nurettin Durman’ın şiiriyle ve ismiyle müsemma doyumsuz nuranî ve ruhanî bir gece yaşandı.

Yusuf Kaplan’ın hazırlayıp sunduğu Düşüne Taşına, sadeliğin, samimiyetin, dostluğun, kardeşliğin şiirsel bir atmosferde solunduğu bu nefis ve nezih geceyi TV NET izleyicileriyle paylaşacak.

Programda Nurettin Durman’ın şiiri, hayatı, Türk şiiri içindeki yeri, Türk şiirinin serüveni, geçmişi, geleceği çeşitli açılardan mercek altına alınacak. Şair Nurettin Durman’ın da telefonla katılacağı programa Nurettin Durman’a vefa gecesini organize eden şair-yazar Özcan Ünlü, şair Adem Turan ve yazar-eleştirmen Bünyamin Yılmaz konuk olarak katılacak.

Düşüne Taşına Salı akşamı saat 23.00’te TVNET ekranlarında…

Güncelleme Tarihi: 21 Şubat 2012, 23:51
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13