Notlar dergisinin 8. sayısı çıktı

Notlar dergisinin 8. sayısı çıktı.

Notlar dergisinin 8. sayısı çıktı

Notlar dergisinin 8. sayısı çıktı.

Mustafa Çakıroğlu "Bilim Felsefesi Notları II" başlıklı yazısında akademik alandaki düşünce sorunlarını ele aldığı yazısında alan dışı bilgiye kayıtsız kalan akademisyenleri konu edindi. Özgür Taburoğlu da "Yüz'ün Öğretisi Olarak Adalet: Levinas" başlıklı yazısıyla dergide yer aldı.

Necmettin Evci "Söz ve Hikmet", Serhat Belen "Modern Ölüm Tasavvuru Üzerine", Sait Mermer "İslam Düşüncesinin Tarih Yapıcı Rolü (5)", Murat Erol "Gerçeklikler Üretimi Olarak Türkiye'de Yakın Tarih Okumaları", Hayati Özgür "Yakup Kadri'nin Ankara Romanı Üzerine Bir İnceleme", Taner Afşar "Gelenek ve Gelecek Arasında Hangi İdeoloji" başlıklı yazılarıyla derginin birinci bölümünde yer alan yazarlar.

Derginin farklı bir bakış sergilenmesi için açtığı Bakışlar bölümde ise Ekrem Özdemir "Fena, Kendinden Geçmenin Zamanı Şimdi", Kenan Arpacıoğlu "Ahlak, Erdem ve Etik", Bülent Civan "Temel Telakkiler", Volkan Durmaz "Zeki Demirkubuz Sinemasında 'Kötülük' Kavramı", Dilara Ayşe Akdeniz "Sinemanın Dar Kapısı: Lars Von Trier" başlıklı yazılarıyla dergide yer alan isimler oldular.

Güncelleme Tarihi: 18 Aralık 2017, 14:25
YORUM EKLE

banner19

banner13