Notlar dergisinin 7. sayısı çıktı

Kuram ve düşüncede özgün ve derinlikli yayın yapma çabasındaki Notlar dergisinin 7. sayısı çıktı.

Notlar dergisinin 7. sayısı çıktı

Kuram ve düşüncede özgün ve derinlikli yayın yapma çabasındaki Notlar dergisinin 7. sayısı çıktı. Dergi bu sayısında da farklı konulara değinen yazıları içeriyor. Derginin sunuş yazısında Türk düşünce hayatından başlamak üzere farklı alanlardaki tıkanmaya dikkat çekiliyor ve bunun çözümü noktasında öneriler ortaya konuluyor.

Notlar, bu sayısında içerikteki bir yenilikle okurları karşılıyor. "Bakışlar" bölümü derginin bu sayısına kadarki çizgisi dışındaki belli başlı metinleri bir araya topluyor. Belli konu, olay, durum üzerine değerlendirmelerin yer aldığı bölüm, özellikle genç yazar ve yazar adayları için bir alan niteliği taşıyor.

Derginin bu sayısında yer alan yazar ve yazılar ise şöyle: Hayati Özgür, Osmanlı iktisadı üzerine düşünme çabasını derinleştirerek “Osmanlı İktisadi Sisteminde Selçuklu Mirası” başlıklı yazısını kaleme aldı. Mustafa Çiftci'nin dergide yayınlanan yazısı “Taşra Yazısı Taşranın Yazısı” başlığını taşıyor. Necmettin Evci “Söze Gelen Sözle Gelen”, Ekrem Özdemir “Hangi Özgürlük”, Özgür Taburoğlu “Geleneksel Çin Resmi ve Minyatürlerde Çizgi”, Orhan Gazi Gökçe “Aklın Yolu Bir'dir”, Mustafa Çakıroğlu “Bilim Felsefesi Notları”, Osman Ustaoğlu “İbni Sina Nasıl İbni Sina Oldu” başlıklı yazılarıyla dergide yerini alan yazarlar.

Bakışlar bölümünde ise Murat Erol “Kahramanı Beklerken”, Volkan Durmaz “Türk Sinemasında Bir Yol Ayrımı: Reha Erdem Sineması”, Muhammed Aydın “Şiirin Tarifi Yoktur”, Taner Afşar “Muhafazakarlığın Değişimi”, Dilara Akdeniz “Rengi Şahsına Münhasır Bir Ressam: Van Gogh”, Beste Nasır “Varoluşun Anlamı: Güzel İnsan”, Burak Akyön “Romanın Sevdirdikleri” başlıklı yazılarıyla yer aldılar. Tercüme bölümünde ise Serhat Belen'in “CIA Fransız Kuramını Çalıştı” başlığı ile tercüme ettiği bir metin yer alıyor.

e-posta: notlardergisi @ gmail.com

Yayın Tarihi: 26 Temmuz 2017 Çarşamba 11:16 Güncelleme Tarihi: 26 Temmuz 2017, 11:16
banner25
YORUM EKLE

banner26