Nişantaşı Şiir Günleri başladı

29 Mayıs -02 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek olan “Üçüncü Nişantaşı Şiir Günleri”nde edebiyatımızın ağır misafirleri sınıflarda ağırlanacak.

Nişantaşı Şiir Günleri başladı

Nişantaşı Nuri Akın Anadolu Lisesi “Üçüncü Nişantaşı Şiir Günleri”ne ev sahipliği yapıyor. 29 Mayıs -02 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek olan etkinliklerde edebiyatımızın ağır misafirleri sınıflarda ağırlanacak. Şair ve yazarlar kendi özel serüvenlerinden yola çıkarak hikaye, şiir, roman ve deneme üzerine konuşacaklar.

Edebiyatın ve şiirin sadece var olan bir şey değil aynı zamanda sürdürülebilir bir tarafı olduğunu yaşayan örneklerden yola çıkarak ortaya koyma hedefi taşıyan etkinliğin Ustalara Saygı gününde Sennur Sezer ağırlanacak. Okulun ait olduğu semtten bağımsız bir mekân olmadığı, aksine mekanı bütünleyen ve mekanla bütünleşen bir özelliği haiz olduğu gerçeğinden hareketle yapılacak bir dizi faaliyet halka açık olacak. Nişantaşı Nuri Akın Anadolu Lisesi öğrencileri 30 Mayıs Çarşamba günü şairin de bizzat katılımıyla gerçekleşecek ‘Bir Şiiri Yaşamak’ adlı programında Haydar Ergülen şiirlerini yorumlayacaklar. Tozan Alkan, Şeref Bilsel, Betül Dünder, Hakkı Özdemir, Hasibe Çerko, Mehmet Şah Erincik, Kamil Yıldız ve Zeki Bulduk gibi yazarların öğrencilerle sınıflarda buluşacağı etkinlikte ayrıca bir panel de yer almakta. Hüseyin Akın’ın yöneteceği “Edebiyatımızın Öğretmen Yüzü” başlıklı panelde Tozan Alkan, Şeref Bilsel, Betül Dünder ve H. Sedat Karacalar konuşacak.

“Şiir Kardeşliği” temasının işleneceği cumartesi günü gerçekleşecek “Şiir Dinletisi” programına ise içlerinde İbrahim Tenekeci, Hüseyin Akın, Gonca Özmen, Gülce Başer, Cenk Gündoğdu, Ercan Yılmaz, Ahmet Edip Başaran, Gülçin Erdem ve Metin Celal gibi 15 şair katılıyor.

 

Üsame Varol haber verdi

Güncelleme Tarihi: 02 Haziran 2012, 22:55
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13