Nihayet ikinci kez Edebiyat Kulesi

Nuri Pakdil'in “Edebiyat Kulesi” adlı kitabının ikinci baskısı, 32 yıl aradan sonra Edebiyat Dergisi Yayınları tarafından yapıldı.

Nihayet ikinci kez Edebiyat Kulesi

Türk edebiyatının ve fikir dünyamızın özgün ismi Üstad Nuri Pakdil'in“Edebiyat Kulesi” adlı kitabı yayımlandı. İlk basımı 1980 yılında yapılan “Edebiyat Kulesi”, Nuri Pakdil’in Bir Yazarın Notları serisinin dördüncüsünden sonra yazılan kitabıdır. Her nedense, “Bir Yazarın Notları 5”olarak değil de, "Edebiyat Kulesi" olarak yayımlandı. Kitabın ikinci baskısı, aradan 32 yıl geçtikten sonra Edebiyat Dergisi Yayınları tarafından yapıldı.

Nuri Pakdil’in "Edebiyat Kulesi" adlı kitabıyla birlikte uzun yıllardır baskısı bulunmayan “Bağlanma”, “Bir Yazarın Notları II” ve tiyatro olarak da “Put Yapımevleri” de Edebiyat Dergisi Yayınları tarafından yeniden yayınlanarak okuyuculara sunuldu.

"Bildiğim her şeyden sorumlu olmazsam, nasıl hak edebilirim yaşamayı?" diyen Üstad Nuri Pakdil'in bu kıymetli eserlerini okuyanların, üstadın engin entelektüel birikiminden çok şeyler öğreneceği kaçınılmazdır.

 

Saliha Zeyneb Serdar haber verdi

Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2012, 22:09
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13