Niğde'de yeni anayasa tartışılacak!

Yazarlar ve Sanatçılar Birliği, 8 Nisan Pazar günü “Türkiye’de Darbeler ve Yeni Anayasadan Beklentiler” konulu panel düzenliyor.

Niğde'de yeni anayasa tartışılacak!

Kısa adı YAZSANBİR olan Yazarlar ve Sanatçılar Birliği “Türkiye’de Darbeler ve Yeni Anayasadan Beklentiler” konulu panel düzenleyecek. 8 Nisan Pazar günü 19.30’da Niğde Kültür Merkezi Konferans salonunda gerçekleştirilecek olan panele Demokrat Parti Eski Genel Başkanı Süleyman Soylu, Türkiye İnisiyatif Hareketi Başkanı Yavuz Ağıralioğlu ve Yazar Yusuf Kaplan katılacak.

Konuyla ilgili olarak konuşan YAZSANBİR genel başkanı Hayrullah Eraslan Türkiye’de Darbeler ve Yeni Anayasadan Beklentiler konulu konferansın Niğde’de bir ilk olduğuna vurgu yaparak “YAZSANBİR olarak Türkiye’nin çok yakından tanıdığı üç önemli ismini Niğde’de ağırlayacağız. Biz Yazarlar ve Sanatçılar Birliği olarak kuruluşumuzdan bugüne kadar kültür, sanat, edebiyat alanında etkinlikler yaparak edebiyat dünyasına katkı da bulunduk. Bu kez de ülkemizin geleceği ile ilgili Türkiye gündemindeki çok önemli bir konuyla ilgili panel düzenleyeceğiz. Bu etkinlik katılımcılar ve kapsamıyla Niğde’de bir ilk olacak. Amacımız demokrasiden yana tavır alarak bu önemli meselenin Anadolu’nun ortasında yer alan Niğde’de tartışılması ve yeni Anayasa çalışmalarına bu ilden destek vermektir” dedi.

 

Mehmet Baş haber verdi

YORUM EKLE

banner36