Niğde'de Akpınar akmaya devam ediyor

“Akpınar” Kültür-Sanat-Edebiyat Dergisi’nin 49. sayısı Prof. Dr. Mehmet Kaplan dosyasıyla çıktı.

Niğde'de Akpınar akmaya devam ediyor

“Akpınar” kültür-sanat-edebiyat dergisinin 49. sayısı Prof. Dr. Mehmet Kaplan dosyasıyla çıktı. Derginin sahibi İsmet Özel, sunum yazısında “Adam milli değerlere önem veriyorsa muhakkak ırkçıdır, dini değerlere önem veriyorsa muhakkak gericidir, kökten dincidir, çalışanların hakkı, adil ücret gibi çalışma hayatı ile ilgili şeyler söylüyorsa muhakkak sosyalist veya komünist sanmak uzun yıllar toplumun içine düştüğü rahatsızlıklardan birisi idi. Bilmem halen böyle düşünenler var mı?” diyor.

Mehmet Kaplan’ın Yunus Emre’yi anlatan “Mukaddes Uçurum” başlıklı yazısı ile başlıyan dergi, yıllarca beraber çalıştığı talebesi ve akademisyen arkadaşı Prof. Dr. İnci Enginün’ün Mehmet Kaplan’ı anlatan yazısı ile devam ediyor. Dergide ayrıca İsmail Özmel’in, A.Vehbi Ecer’in, Kibar Ayaydın’ın, Abdülkadir Güler’in ve Murat Soyak’ın da Mehmet Kaplan’ı anlatan yazılarını yer alıyor.

İsmail Özmel, Yahya Akengin, Cevat Akkanat, A. Vahap Akbaş, S. Burhanettin Akbaş, İsmail Adil Şahin, Elif Merve Şahin, Döndü Çetiner’in şiirlerinin de bulunduğu dergi bir vefanın izlerini taşıyor.

 

Sergül Vural haber verdi

Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2014, 01:14
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13

banner26