Nevşehir'den çıkıyor Genç Adam'ın sesi

Marjinal değil orijinal genç adamlardan oluşan yayın kuruluyla Genç Adam dergisi ilk sayısıyla bismillah dedi.

Nevşehir'den çıkıyor Genç Adam'ın sesi

Genç Adam dergisi mayıs sayısıyla birlikte bismillah dedi. Heyecanı olan ve her eylemle yeniden dirilmek isteyen gençler olarak tanımlamak mümkün Genç Adam’ı çıkaranları. Aynı zamanda editör yazısıyla yayın kurulunun tanımı şu şekilde: “Marjinal değil orijinal genç adamlardan” oluşan bir yayın kurulu. İlkadım dergisinin eki olarak üç ayda bir çıkacak. Dergiyi çıkartan gençler Nevşehir gibi küçük bir ilden kâinatı uyandıracak mesajlar verme hedefinde.

Genç Adam ismi, üstad Necip Fazıl'ın gençliğe hitabesinde sık sık kullandığı genç adam ifadesinden aldıkları ilhamla belirlenmiş.

Dergi birinci sayısında fethi ele almış. Asıl fethin gönül fethi olduğunu vurgulamış. Muhammed Emin Yıldırım hocayla yapılan röportajla gençlere birçok mesajlar verilmiş. Fetih neslinin özellikleri başlığı altında gündemler içinde yok olan gençlere yeni hedefler koyulmuş. Bilal İnal, fetih ve işgalin farkını ortaya koymuş. Kitap tanıtım sayfasıyla kapakla paralel olarak Kur'an’daki bir surenin tanıtımı yapılmış. Nıke bildirisiyle gençlerin es geçtiği bir noktaya temas edilerek gençlerin kılık kıyafetine çeki düzen verecek mesajlar bulunuyor dergide. Tarih sayfasıyla gençlere hiçbir şeyin değişmediği dile getirilmiş. Dergi içine kapanık olmadığını editör yazısıyla ortaya koyuyor ve derdi olan kimselerden yazılar ve eleştiriler beklediğini dile getiriyor.

Her an yeniden dirilmek isteyen gençlerin kaçırmaması gereken bir dergi olarak alıcısını bekliyor.

Dergi irtibat adresi: Kasaplar Çarşısı No:2 Nevşehir
tel: 0384 213 65 43
P.K. 75 Nevşehir

 

Mustafa Akça haber verdi

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2013, 11:58
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13