Nebevî Tefekkür Düşüne Taşına'da

Düşüne Taşına’da 24 Nisan Salı günü, Ekrem Demirli ile Hz. Peygamber ve Nebevî Tefekkür bütün yönleriyle mercek altına alınıyor.

Nebevî Tefekkür Düşüne Taşına'da

Yusuf Kaplan’ın hazırlayıp sunduğu Düşüne Taşına’da bu hafta Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle Hz. Peygamber ve Nebevî Tefekkür bütün yönleriyle mercek altına alınıyor.

Konevî üzerine yaptığı çalışmalarla tanınan ve tasavvuf düşüncesinin zirvesi İbn Arabî’nin 18 ciltlik Fütûhât-ı Mekkiye kitabını Türkçe’ye kazandıran Türkiye’nin parlak fikir adamlarından Ekrem Demirli’nin katılacağı bu haftaki programda, İslâm düşüncesinde, özellikle de tasavvuf geleneğimizde Hz. Peygamber’le ilgili geliştirilen fikrî çalışmalar ve Nebevî Düşünce bütün yönleriyle ele alınıyor.

Programda “Müslüman düşünürlerin peygamberlik ve peygamberliğin zorunluluğu konusundaki fikirleri nelerdir?”, “Hz. Peygamber’in insanın yaratılışı ve yükümlülüğü konusundaki konumu nedir?”, “Hakikat-i Muhammediyye ne demektir?”, “Hz. Peygamber’in hakikati, neden Ferdiyet olarak nitelendirilmiştir?” “Felsefe, kelâm ve Tasavvuf düşüncesinde Hz. Peygamber nasıl değerlendirilmektedir?”, “Bugünkü Müslümanların Hz. Peygamber algılarını nasıl değerlendirmek gerekir?”, “Nebevî düşünce ne demektir ve Müslümanların Nebevî düşünceyle ilişkileri hangi düzlemdedir?” gibi soruların cevapları aranacak…

Düşüne Taşına, 24 Nisan saat 23.00’te TV Net ekranlarında…

 

Bünyamin Yıldız haber verdi

Güncelleme Tarihi: 24 Nisan 2012, 23:16
banner12
YORUM EKLE

banner19

banner13