Naneli şeker tadında hikâyeler

Bülent Gündoğan’ın on sekiz hikâyeden oluşan “Aynadaki Ses” isimli kitabı Zambak Yayınlarından Çıktı.

Naneli şeker tadında hikâyeler

Bülent Gündoğan’ın ''Aynadaki Ses'' isimli on sekiz hikâyeden oluşan kitabı Zambak Yayınlarından çıktı. “Kayıp Kelebekler Haritası” isimli kitabıyla okurlarına merhaba diyen Gündoğan bir yıl aradan sonra ikinci kitabıyla kalıcı olduğunu da ortaya koydu.

Bu kitaptaki hikâyeler naneli şeker tadında. Kâh ferahlatıcı, kâh buruk kâh tatlı ama her hikâyede değişmez ortak bir nokta var ki; sürükleyici, samimi ve insani bir anlatım dili var. Hikâyeleri okurken içine girilen onlarca hayatın yorgunluğu bu nedenle okuyucuya yansımıyor. Hikâyeler okurunu içine alıyor ve geçmişiyle yüzleştiriyor.

İçindeki çocuğu aramaya devam ediyor

Aynadaki Ses’i bir eğitimci gözüyle değerlendirdiğimde ise çocukların dokuz yaşında başlayan aile, yakın çevre ve gittikçe genişleyen dünyasına bakışında farkındalık oluşturacak nitelikte nitelikli hikâyeler görülüyor. Çocuk ve gençlerin moral motivasyon ve ahlaki değerlerine katkıda bulunması itibarıyla da ayrıca önemli bir görev üstlenmiş bu hikayeler. Bu görev layıkıyla etkili bir hikâye örgüsüyle sunulmuş ve yerine getirilmiş. Kadim değerlerin genel ahlaki prensiplere uygunluğu yanında Türk toplumunun gerek milli gerek dini manevi değerlerine uygunluğu da ayrıca övgüye değer.

Aynadaki Ses’in son aşk izi isimli öyküsünde artık günümüzde rastlanması zor bir değerin altını çizmesi itibariyle söz etmeden geçemeyeceğim.

 

Nevin Hiçdönmez haber verdi

Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2012, 22:19
banner12
YORUM EKLE
YORUMLAR
nevin hiçdönmez
nevin hiçdönmez - 7 yıl Önce

kitapla ilgili görüşlerimde altını çizdiğim öykü-Aşk İzi-önemli bir ahlaki değerin farkına varabilme açısından bir eğitimci olarak benim için önemli idi.Rekabetle haset arasında mevcut olan çok ince çizginin ne şartlarda olursa olsun ihlal edilmemesi gerçeğine dikkat çekiyordu.Gerçek hayatla örtüşebilecek hikaye kahramanlarının,gerçekte de var olabileceği duygusu uyandırdı bende yazarın ustalıklı anlatımı ve umutlandım:)Teşekkür ederim.

banner19

banner13