Mustafa Yazgan İzmir'de konuştu

Mustafa Yazgan İzmir'de ''Vahşi İttifat Karşısında Yükselen Türkiye'' konulu bir konuşma yaptı.

Mustafa Yazgan İzmir'de konuştu

İMH İzmir şubesi, geleneksel Kış Sohbetleri programında Ocak ayı konuğu olarak fikir ve düşünce adamı yazar Mustafa Yazgan’ı misafir etti. Oturum başkanlığını eğitimci Yusuf Ziya Ertuğrul’un yaptığı programda sayın Mustafa Yazgan “Vahşi İttifat Karşısında Yükselen Türkiye” konulu konuşma yaptı. Program İMH-İzmir’in merkez binasında bulunan Şehid Bahattin Yıldız konferans salonunda yapıldı.

Yazgan, öncelikle mondial (dünya) devlet kurma planları içerisinde olan İsrail’in dünya üzerindeki teşkilatlanması ve loca sisteminden bahsetti. Kendisine rehber olarak Tevrat’ı örnek aldığını ve Tevrat’tan İsrail’in nasıl bir vahşet içinde dünya sistemini inşa etmek istediğini anlatan levhalardan örnekler sundu. Ülkemizdeki işbirlikçileri ile beraber oynanmak istenen oyunlar ve Türkiye’nin buna karşı nasıl mücadele içinde olduğunu anlattı.

Mustafa Yazgan konuşmasına şu meyanda cümlelerle devam etti: “İkinci istiklâl savaşı başladı ama panikte değiliz elhamdülillah. Bugün ülkemiz kirli bir ittifakla karşı karşıya. Şu anda dünyayı idare etmek isteyen bir loca var. Amerika kıta ülkesi ile İngiltere kıta ülkesi arasından dünyayı yönetmeye çalışan locanın sahibi İsrail. Bu mason locaları son derece gizli çalışıyor. Amaçları mondial (dünya) devleti kurmaktır. Amaçları doğrultusunda geliştirdikleri politikalar son derece gizli olarak yapılmaktadır. Mason politikasının geliştirildiği mason localarıdır ve ülkemizde bile onaltı loca mevcuttur. Gizlilik seviyesi yüksek olduğu için tespitten öteye gidilememiştir, hatta şu an amblemleri bile çözülebilmiş değildir. Tapınaklar kurarak örgütlenirler ve Avrupa’nın bir çok şehrinde toplantılar yaparlar, Montrö gibi. Bakın, Montrö bize hiç yabancı gelmiyor değil mi! Bu masonik tapınakların yan kuruluşu şeklinde yine güvenlik ve gizliliği üst düzeyde olan kuruluşlar vardır. Bu kuruluşlarda dünyanın şekillenmesi adına önemli kararlar alınmaktadır. Katılımcıları, her ülkenin önde gelen akademisyenleridir. (Ülkemizden bile bir çok akademisyen de katılmaktadır.) Dünya devleti kurma adına kararları bunlar alır. Örneğin Yugoslavya’nın parçalanması ve Bosna olayı, Irak’ın düştüğü durum, Obama’nın başkan seçilmesi, Ladin’in güçlendirilmesi ve Avrupa’da Euro kullanılması gibi kararları bu kuruluş almış ve uygulamaya koymuştur. Kuruluşun her ülke ile ilgili mason listeleri vardır. Ülkemizde kirli ittifakın bir parçası olan bir çok şahıs ve onların sözcülüğünü yapan basın kuruluşu vardır. Zaman ve dönem değişiyor, beraberinde aktörler de değişiyor ama ittifak bozulmuyor ve amacı değişmiyor.”

Müslümanların akıllı davranmaları lazım

Mustafa Yazgan konuşmasında devamla Tevrat'ın nasıl İsrail'in stratejilerinde el kitabı olduğunu izah etti ve terörizmin hiyerarşisine değindi. İsrail'in, kendi idealleri için ülkelerden topraklarını almak amacıyla neler yaptığına değindi. Bunun ardından Yazgan, Rothschild ve ailesine ve Rockefeller ailelerine değindi. Yazgan, konuşmasında, Rockefeller'in kendi ağzından, Türkiye ile ilgili düşüncelerini dinleyenlere aktardı. Rockefeller bu alıntılarda, Türkiye'de 1960 ve 1980 yıllarında yapılan darbelerin kendi destekleri ile yapıldığını, ülkede kendi faaliyetlerine karşı eylem gösterenlerin her zaman karşısında olduklarını ve kendileri ile iyi geçinecek insanları öne çıkarmak için ellerinden geleni yaptıklarına değiniyordu.

Yazgan, konuşmasında Rockefeller ailesinin sadece Türkiye'de değil, dünyada da pek çok üzücü hadisenin altında parmağı olduğunu ve büyük İsrail devletini kurmak için pek çok kişinin ölümüne yol açtığını örneklerle anlattı.

Konuşmasında bu faaliyetlerin Türkiye'deki ayaklarını da zikreden Yazgan, son söz olarak neden ümitvar olduklarını şu sözlerle izah etti: “Tüm bu kadar güce ve planlara rağmen neden biz hâlâ ümitvarız? Çünkü Allah’a inanıyoruz ve Allah’ın müjdesini biliyoruz. Onları gözümüzde büyütmeyelim. Biz de aslında çok şey söylüyoruz ama gerçekleştirmiyoruz. Onlar ise gerçekleştiriyor.

Bizim kendi medeniyetimizi kurmamız gerekiyor. Kendi sinemamızı, filmimizi, senaryolarımızı oluşturmalıyız. Bize anlatılmaya, yutturulmaya çalışılan tüm yozlaşmış fikirlere karşı bunu başarmalıyız. Bunu yapacak içimizde bir çok insan var.

ABD, İran ve Suudi Arabistan arasında yangın çıkararak Türkiye’nin etrafında yangın çıkarmak istiyor. Amaç ülkemizi sıkıştırmak.

Müslümanlar çok duygusal; akıllı davranmaları lazım. Yoksa yaşayacağı ilk sorunda en basit meselede dostu düşman ilan edebilir. Bazen hiç alakamız olmayan insanlardan büyük yardımlar görürüz. Kendi camiamızdaki insanlar tarafından dışlanabiliriz. Bu konuda uyanık olunması lazım.”

Soru-cevap kısmının ardından yazar Mustafa Yazgan’a İnsan ve Medeniyet Hareketi İzmir Şubesi adına günün anlam ve önemine binaen plaketini Narlıdere İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdul Kadir Yıldız takdim etti.

 

Ahmet Gülcan haber verdi

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2016, 14:22
banner12
YORUM EKLE

banner19