Mustafa Özel ve Mustafa İslamoğlu Amerika'da

24-27 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek Ribat 2013 konferansı; Türkiye’den bilhassa iki önemli ismi ağırlayacak.

Mustafa Özel ve Mustafa İslamoğlu Amerika'da

Amerika’daki Müslüman topluluklar çeşitli eyaletlerde ilmî ve kültürel organizasyonlar düzenliyor. Merkezî olan eyaletlerde bu tür etkinlikler daha yaygın.

Farklı eyaletlerde yaşayan Türk Akademisyen ve iş adamları; kurumsallaşması 2006’da tamamlanan “WisdomNet” adlı bağımsız bir vakıf bünyesinde, Ribat Konferansları’nı gerçekleştiriyor. Bu konferansa gerek Türkiye’den gerekse Amerika’dan değişik alanlarından pek çok önemli katılımcılar iştirak ediyor. Geçmiş konferanslara İbrahim Kalın, Cihan Aktaş, Yasin Aktay, Khalil Abdur-Rashid gibi isimlerin katılımları olmuştu.

Bu yıl 16.sı düzenlenecek olan Ribat 2013 konferansı; Türkiye’den bilhassa iki önemli ismi ağırlayacak: Mustafa Özel ve Mustafa İslamoğlu. Konuşmacıların arasında Erol Aslan Cebeci, Kürşat Atalar, Susan L. Douglass’ın da bulunacağı konferans 24 Mayıs ile 27 Mayıs arasında Pennsylvania’da gerçekleştirilecek. Program sadece yetişkinlere yönelik değil. Genellikle ailelerin katılımı söz konusu olduğu için çocuklara has güzel aktivitelerin de ihtiva edildiği bir program bu.

Mustafa İslamoğlu’nun; “Müslümanların Gelecek Bin yılı İnşa Kabiliyeti”, Mustafa Özel’in ise “Müslümanların Gelecek Bin Yılı İnşaası- Vakıf & İktisadi Boyut” başlıklı sunumları olacak.

Ribat Konferansı’na başvuru için ayrıntılı bilgiler mevcut:

 

Hatice Algın Hatipoğlu Amerika’dan bildirdi

Güncelleme Tarihi: 28 Mayıs 2013, 00:58
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13