Muşta dergisi 'çek fişi' diyor

Muşta dergisinin 6. sayısında Uygur Türkler, ve Bayır-Bucak Türkmenleriyle alakalı iki de mülakat yer alıyor.

Muşta dergisi 'çek fişi' diyor

Muşta dergisinin 6. sayısı çıktı. Dergide, “Tarafımız da belli safımız da belli” diyerek bu sayıda Uygur Türkleri’nin ve Bayır-Bucak Türkmenleri’nin seslerinin bir nebze de olsa duyulması için Dünya Uygur Kurultayı Genel Başkan Yardımcısı Seyit Tümtürk ve esed’in mezâlimi başladığından beri Suriye’de olan gazeteci Behçet Alkan ile gerçekleştirilen mülâkatlar yer alıyor.

Derginin 6. sayısı “Çek Fişi” kapağıyla çıktı. Dosyada, medya genelinde, televizyon, televizyonculuk, İslâmî televizyonculuk, gazetecilik, televizyon dizileri ve televizyon programlarının milletimiz üzerindeki tahrib edici faaliyetleri üzerinde duruluyor.

Dergiye yeni eklenen “İslâm’ın Kılıçları” bölümü ile tarih boyunca elinde kılıç ile mücâdele etmiş Allah dostları okura anlatılıyor. Bu bölümün amacı, tasavvufun bir miskinlik olmadığını, aksine, bizâtihi sosyal hayatın direkt olarak içinde yer aldığını, bunun aksini düşünerek tasavvufu yanlış anlamış ve yanlış anlatmış mü'minlere izah etmek...

Bu sayıda “Şirâze” bölümünde, son ayların popüler ve moda akımı olan Genç Nesil ve Çay House ekibinin neler yaptığını, neler yapamadığını, üzerlerine almaya çalıştıkları misyonu ne derece taşıyabildiklerini ve Müslümanlar üzerindeki etkilerini anlatmak ve kendilerine yardımcı olmak için ekibe açık mektup yazıldı.

6. sayının yazarları ve yazıları şöyle:

Sulhi Ceylan ‘Bilgiyi Ahlâksızlaştıranlara Notlar’

Şahin Aslan ‘ Camide Papaz Bir Vâiz: Televizyon’

Raşit Ulaş ‘ Keriman Hâlis’ten Acun’a Bir Ahlâk Çöküntüsü’

Mücahid İlker, ‘Kese Kâğıdı Sofra Bezi Yâhut Gazete’

Feyza Yapıcı, ‘Medyanın Müslümancası’

Ayşe Aslan, ‘İslâmî Feminikler’

Halide İzza Binti İsmail ‘Malezya’da Bir Müslüman Doğunca’

Abdullah Karaca ‘İnsan İyi de Çevresi Kötü’

Ümmügülsüm Önder ‘Modern Zamanlarda Yalnız Kadın’...

Serdar Demir, ‘Âdem’ adlı hikâyesi ile, Bahadır Dadak, Abdullah Karaca ve Melike Büyükçolpan da illüstrasyonları ile dergide yer alan diğer isimler...

Bu sayının İslâm harfleri ile yazılmış şiiri ise Türk şiirinin zirvelerinden Karacoğlan’dan...

Güncelleme Tarihi: 08 Ağustos 2015, 10:32
banner12
YORUM EKLE

banner19

banner13