Müslümanların finans sistemi konuşulacak

Günümüz dünyasında İslam bankacılığı ve finansı Pakistan GIFT Ünv'den profesörler İstanbul Ticaret Üniversitesinde konuşuyor.

Müslümanların finans sistemi konuşulacak

Günümüz dünyasında İslam bankacılığı ve finans İstanbul Ticaret Üniversitesi'nde masaya yatırılıyor. Alanında tanınmış akademisyenlerin katılacağı program İTİCÜ’nün Eminönü Yerleşkesi’nde düzenlenecek. Program çerçevesinde dinleyicilere Pakistan’da yüksek öğrenim ile ilgili de sunum yapılacak.

10 Eylül Pazartesi günü saat 13.30’da başlayacak konferansa Pakistan GIFT Üniversitesinden Prof. Dr. Tasneem Akhterin, Prof. Dr. Süleyman Enver ve Prof. Dr. Üzeyir Elbazi katılacak. GIFT Üniversitesinden Prof. Dr. Üzeyir Elbazi “Günümüz Dünyasında İslam Bankacılığı ve Finans: Zorluklar-Fırsatlar” başlıklı bir sunum yapacak. Aynı üniversiteden Prof. Dr. Süleyman Enver “Pakistan Ekonomisine Genel Bir Bakış” ve Prof. Dr. Tasneem Akhter “GIFT Üniversitesi Örneğinde Pakistan’da Yüksek Öğrenim” başlıklı sunum gerçekleştirecek.

Konferans soru-cevap bölümü ile sona erecektir.

NOT: Program dili İngilizcedir

Program

13.30-14.00 Assist. Prof. Dr. Tasneem Akhter “Higher Education in Pakistan: The Case of GIFT University”

14.00-14.30 Assoc. Prof. Dr. Suleiman Anwer “Economy of Pakistan: An Overview”

14.30-15:00 Coffee Break

15.00-16.00 Assist Prof. Dr. Uzair Albazi ““Islamic Banking and Finance in the Contemporary World: Challenges and Opportunities”

16.00-16.30 Question and Answers and concluding remarks

 

Meryem Uçar haber verdi

Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2012, 21:14
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13