'Müslüman Toplumlar: Günümüz ve Gelecek Meseleleri' Yaz Okulu

"Müslüman Toplumlar: Günümüz ve Gelecek Meseleleri" temalı IIIT (International Institute of Islamic Thought) Türkiye Yaz Okulu'nun bu sene üçüncüsü düzenleniyor.

'Müslüman Toplumlar: Günümüz ve Gelecek Meseleleri' Yaz Okulu

"Müslüman Toplumlar: Günümüz ve Gelecek Meseleleri" temalı IIIT (International Institute of Islamic Thought) Türkiye Yaz Okulu'nun bu sene üçüncüsü düzenleniyor. Öncelikli olarak İlahiyat, İslami Çalışmalar ve Sosyal Bilimler alanlarında yüksek lisans ve doktora çalışmalarını sürdüren (İngilizce dil becerileri akademik seviyede olan) öğrenci/akademisyen adayları için bir geliştirme programı olan okul  7-23 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşecek.

IIIT (Uluslararası İslami Düşünce Enstitüsü)'nin Washington'da 8 yıldır sürdürdüğü öğrenci programının bir benzeri olarak Türkiye’de başlatılan yaz okulu, İslami ilimler ve Müslüman toplumlar alanındaki çalışma ve ilgilerini derinleştirmek isteyen başarılı öğrenciler için, İslami çalışmalardan sosyal bilimlere kadar yayılan geniş konu listesiyle, Türkiye ve dünyanın farklı yerlerinden düşünürleri  yaz okulunda ders vermek üzere biraraya getiriyor. Katılımcılara ayrılan oturumlarda ise, benzer alanlardan gelen öğrenciler çalışmaları hakkında bir sunum yaparak birbirleriyle paylaşma ve fikir alışverişinde bulunma imkanını da buluyorlar.

2015'ten beri Türkiye Yaz Okulu, Kırklareli'nin Demirköy ilçesinde özel bir çiflikte, IIIT yayınlarının Türkçe'ye kazandırılmasını da sağlayan Mahya Yayınevi ev sahipliğinde gerçekleşiyor. Yaz kampı ortamı, katılımcılara, Türkiye içinden ve dışından katılan öğrenciler ve konuşmacı hocalar ile ders dışı vakit geçirme ortamı da sunuyor.

Kontenjanın sınırlı olduğu kampa katılmak isteyen öğrenciler, 17 Haziran'a kadar //www.iiit.org/overseas-summer-students.html adresindeki formu doldurup turkeyss2016 @ gmail.com e-mail adresine gerekli belgeler ile başvurularını gönderebilirler.

Yayın Tarihi: 09 Haziran 2016 Perşembe 11:52 Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2016, 11:52
banner25
YORUM EKLE

banner26