Mühür Kitaplığı'ndan yeni seri, yeni karşılaşmalar

Mühür Kitaplığı edebiyatın her türünde çıkardığı yeni ve ödüllü eserleriyle okuyucusunu selamlıyor.

Mühür Kitaplığı'ndan yeni seri, yeni karşılaşmalar

2021 yılının Ocak ayında, yeni bir şiir kitabı serisiyle raflardaki yerini alan Rosa das Rosas (W. B. Bayrıl), The Elements (Mem Tenetî), Bun (Onur Şahin) ve Divâneliklerim (Hüseyin Sungur) adlı eserler çok sayıda okuyucunun ilgisini ve beğenisini kazandı. Çok yakında bu seriye katılacak olan iki yeni şiir kitabı ve 2020 Mühür Kitaplığı Şiir Ödülü’nün sahibi The Elements’in ikinci baskısı ile yayınevimiz, kısa lakin emin adımlarla ilerlemeye devam ediyor.


Turuncu Sesler (2002) adlı deneme kitabı ve Seniha (2003), Bundandı (2012), Eskimiş Tanrılar (2014), Nuh Bir Gemi Peşinde (2017) adlı şiir kitaplarıyla bilinen Zekeriya Ekinci, Mühür Kitaplığı’nın bu yeni şiir serisinde Çocuklar Pembe Ölür isimli eseriyle yolculuğuna devam ediyor. Akdeniz lirizmini çocukluğun masumiyetiyle harmanlayan şair, sade bir dil kullanıp, nitelikli metaforlar üreterek mükemmel dize örnekleriyle okuyucunun karşısına çıkıyor.

Mem Tenetî mahlasıyla The Elements’i kaleme alan Murat Tenetoğlu, kısa sürede bu eserinin ikinci baskısıyla yeniden okuyucunun huzurunda. Alışılmışın dışında bir çizgiyle şiir dünyasına giren Tenetoğlu, ödüllü bu ilk kitabıyla büyük bir kesimden tam not almayı başardı. Pek çok konuda bilgi ve deneyim sahibi olduğu şiirlerinden anlaşılan şairi, bu yenilikçi seride bir kez daha ağırlamak Mühür Kitaplığı için büyük bir mutluluktur.

İlk kitabı Vukuat Vardiyası, 2013 yılında Mühür Kitaplığı tarafından yayımlanan Emre Polat, aynı yıl aldığı Cemal Süreya Şiir Özendirme Ödülü’nden kısa bir süre sonra edebiyat dünyasıyla bağını tamamen koparmıştı. Yedi yıllık bir sessizliğin ardından dergilerde yeniden şiirleriyle görünmeye başladı ve geçen birkaç aylık süreyle beraber sekiz sene sonra Onları Aşağı At adlı eseriyle bir kez daha Mühür Kitaplığı çatısı altında okuyucuya, “Ben buradayım!” diyor.

Yayın Tarihi: 02 Mart 2021 Salı 17:45
banner25
YORUM EKLE

banner26