Muhafazakar Düşünce 10 yaşında

Üç ayda bir yayınlanan Muhafazakâr Düşünce dergisi, 37. sayısında “Muhafazakar Düşünceyi Etkileyen Düşünürler”i kapağa taşıyor.

Muhafazakar Düşünce 10 yaşında

 

Selman Kesgin’in yayın yönetmenliğinde hazırlanan Muhafazakâr Düşünce dergisi 37. sayısında “Muhafazakar Düşünceyi Etkileyen Düşünürler”i kapağa taşıyor.

Dosyada, Murat Yılmaz’ın “Muhafazakâr Bir Düşünür Olarak Sabri Ülgener’de İktisadî Zihniyet”, Fatih Yalçın’ın “Modern Bir Muhafazakâr: Yahya Kemal”, Cevat Özyurt’un “Said Halim Paşa Düşüncesinde Değişim ve Süreklilik: Muhafazakâr-Reformcu İslâmcılığın Oluşumu”, Firdevs Canbaz Yumuşak’ın “Muhafazakâr Müslüman Bir Kadın Portre: Fatma Aliye Hanım” Hüseyin Çil’in “Tarık Buğra’nın Romanlarında Muhafazakârlığın İzdüşümleri” Mahmut H. Akın ve Ertuğrul Meşe’nin “Türkiye’de Muhafazakârlığa Nurettin Topçu’nun Eleştirel Katkısı”, Ufuk Özcan’ın “İsmayıl Hakkı Baltacıoğlu’nun Eklektik Reformizmi: Geleneğin Modernleştirilmesi ve İnkılabın Konserve Edilmesi”, Ahmet Faruk Kılıç’ın “Günümüze Perspektifler Sunan Özgün Bir Muhafazakâr: Ziya Gökalp” adlı makalelerine yer veriliyor.


Cansu Çınar haber verdi

Yayın Tarihi: 30 Ekim 2013 Çarşamba 21:55 Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2013, 09:17
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner26