Modanın kurbanı tesettür

Vuslat Dergisi, Ağustos sayısında yozlaşan tesettüre kapağına taşıyor. Dergi farzdan tarza dönüşen tesettür üzerinde durmakta.

Modanın kurbanı tesettür

Dergi İçeriğinde Neler Var?

Hüseyin Kerim Ece, “Kur’an’da Tesettürün Ölçüsü” isimli yazısında Kur’an’da tesettür kavramını ele almakta.

Sümeyye Demirci, “Farzdan Tarza Dönüşen Tesettür” makalesinde dışarı çıkan müslüman hanım üzerine süslü olmayan cilbabını alacak, onu baştan aşağı koruyacak, sade bir şekilde Rabbinin emrini çiğnemeden örtünecek. Ceket, uzun hırka, gömlek, tunikler, Kur’an ve Sünnet ışığında İslam tesettürü olmadığı tespitinden bulunuyor.

Abdurrahman Dilipak, “Tesettürlü mü?” yazısında hani, o "vay o namaz kılanların haline ki, onlar yetimin hakkını yerler" diye bir ayet var, bazen biz de şöyle diyebiliriz bu gidişle "vay o başlarını örtenlerin haline ki, onlar başörtülerini marka bir aksesuara dönüştürmüşlerdir ve onlar vücud hatlarını bilemezler" ince mesajı düşündürücüdür.

Mısır’da Siyonistlerinde desteğiyle ordu darbe yaptı. Mısır Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi göz hapsine alındı. Mısır’da ve diğer İslam dünyasında yaşanan acı hadiseler Müslümanları derinden üzdü.  İslam coğrafyasının değişik bölgelerinde Mursi ve İhvan’a yönelik destek eylemleri düzenleniyor. Müslümanlar İhvan’ın yanında olduklarını dünyanın her yerinde haykırıyorlar.  Selahaddin E. Çakırgil Mısır Darbesini analiz etti.

Dergi hakkında detaylı bilgi için: 0216 612 78 22 www.vuslatdergisi.com

 

Cansu Çınar haber verdi

Güncelleme Tarihi: 02 Ağustos 2013, 01:37
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13