Mısır Devriminin Ayak Sesleri

Dr. Tarık Abdülcelil’in kaleme aldığı kitap, Mısır özelinde Arap Baharı adı verilen devrimleri içeriden birinin kalemiyle okuyacağınız bir kitap.

Mısır Devriminin Ayak Sesleri

25 Ocak 2011 Devrimi, Mısır halkının yüksek ahlak anlayışının en mükemmel örneğidir. Devrim sürecinde halkın karşılaştığı tüm zorluklara; çeşitli iletişim organlarını kullanarak devrimi başarısız kılma, devrimci gençlere engel olma, devrimciler hakkında şüpheler uyandırma ve görüntülerini çirkin gösterme gibi girişimlere rağmen Mısır halkı, değişebileceğini ve kendi bekasını sağlayabilecek gücünün var olduğunu, sağlam bir şekilde muhafaza edebileceğini göstermiştir. Aslında bu haklı taleplerini, yeni ifade ile özgürlük talebini dünyaya göstermiştir.

Türk – Arap ilişkilerini güçlendirmeyi amaçlayan bir kuruluş olan Kahire Türk Araştırmaları Merkezinin (KATAM) Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü olan Dr. Tarık Abdülcelil’in kaleme aldığı kitap, Mısır özelinde Arap Baharı adı verilen devrimleri içeriden birinin kalemiyle okuyacağınız bir kitap.

Arap Baharı ve bölgemizdeki gelişmelere ilgi duyan okuyucular için mutlaka okunması gereken eser Yarın Yayınları tarafından yayınlandı ve raflarda yerini aldı.

İLETİŞİM:


Yarın Yayınları 0(212) 521 91 13-23   www.yarinyayinlari.com

 

Rabia Önder haber verdi

Güncelleme Tarihi: 11 Nisan 2012, 10:20
YORUM EKLE

banner19

banner13