MinikaGO'da uzaya yolculuk var

MinikaGO’nun 10. sayısı 'Uzaya Yolculuk' kapağıyla raflardaki yerini aldı.

MinikaGO'da uzaya yolculuk var

Türkiye’nin en kapsamlı yayın içeriğine ve çocuk yayın kuruluna sahip tek çocuk dergisi olan minikaGO’un Ekim 2017 tarihli 10. sayısı “Uzaya Yolculuk” kapağıyla raflardaki yerini aldı. Dergi, çocukların uzayla ilgili düşüncelerine masallar, şiirler, denemeler, bilmece-bulmacalar, çizgi roman ve oyun sayfalarıyla ortak oluyor.

minikaGO dergisinin bu ayki hediyelerinden biri uzay roketi maketi… Çocuklar, dergi ile verilen parçaları derginin içindeki tarife uygun olarak birleştirip roket maketi yapabilecekler. Kendi oyunlarını kurup roketlerini uçurabilecekler. Ayrıca derginin diğer hediyesi ise uzay çizimleri ile hazırlanan okul etiketleri… Çocukların defter, kitap ve dosyalarına yapıştırabilecekleri birbirinden renkli etiketler dergiyle birlikte hediye ediliyor.

Genel Yayın Yönetmenliğini çocuk edebiyatı yazarı H. Salih Zengin’in yaptığı derginin ekim sayısında usta yazar ve çizerlerden Mevlâna İdris, Sühâ Yıldız, Deniz Özen, Ahmet Furkan, Nurten Deliorman, Yavuz Turhan, Betül Akzambaklar, Eren Dedeleroğlu, Merve Özdoğan, Esra İlter Demirbilek, Berk Öztürk, Ferit Avcı, Saadet Ceylan, Erol Erdoğan, Semih Can, Reza Hemmatirad, Kübra Demiray, Fatma Betül Yıldız ve Servet Gürbüz gibi isimler yer alıyor. Derginin kapak çizimi Nur Dombaycı’ya ait.

Yayın Tarihi: 03 Ekim 2017 Salı 11:38 Güncelleme Tarihi: 03 Ekim 2017, 11:38
banner25
YORUM EKLE

banner26