MinikaGO ve minikaÇocuk dergilerinin 9. sayıları çıktı

Turkuvaz Medya tarafından yayınlanan minikaGO ve minikaÇocuk dergilerinin Eylül 2017 tarihli 9. sayıları çıktı.

MinikaGO ve minikaÇocuk dergilerinin 9. sayıları çıktı

Turkuvaz Medya tarafından yayınlanan minikaGO dergisinin Eylül 2017 tarihli 9. sayısı “Haydi Okula” kapağıyla raflardaki yerini aldı. Dergi çocukların okul sevincine masallar, şiirler, denemeler, bilmece-bulmacalar, çizgi roman ve oyun sayfaları ile ortak oluyor.

minikaGO dergisinin bu ayki hediyelerinden biri üzerinde rengârenk çizgilerin olduğu takvimli kalemlik… Çocuklar, dergi ile verilen parçaları derginin içindeki tarife uygun olarak birleştirip takvimli bir kalemlik yapabilecekler. Ayrıca derginin diğer hediyesi ise eğlenceli çizimlerle hazırlanan haftalık ders programı çizelgesi…

Genel Yayın Yönetmenliğini çocuk edebiyatı yazarı H. Salih Zengin’in yaptığı derginin eylül sayısında Mevlâna İdris, Sühâ Yıldız, Deniz Özen, Nurten Deliorman, Yavuz Turhan, Betül Akzambaklar, Eren Dedeleroğlu, Merve Özdoğan, Esra İlter Demirbilek, Berk Öztürk, Ferit Avcı, Saadet Ceylan, Erol Erdoğan, Esin Şahin, Semih Can, Reza Hemmatirad, Gökhan Özcan, Gökhan Akçiçek, Fatma Betül Yıldız ve Servet Gürbüz gibi yazar ve çizerler yer alıyor. Derginin kapak çizimi Eren Dedeleroğlu’ya ait.

Turkuvaz Medya tarafından 3-6 yaş grubu çocuklar için yayınlanan minikaÇOCUK dergisinin Eylül 2017 tarihli dokuzuncu sayısı da raflardaki yerini aldı. Dergi, Eylül ayının kapak konusunu leyleklere ayırıyor. Leyleklerin nasıl hayvanlar oldukları yaş grubuna uygun bir şekilde eğlenceli oyunlar ve görseller eşliğinde işleniyor.

Göçmen kuş ne demek, leylekler neden göç ediyor, leylek türleri vb. konuları çocuklara aktaran minikaÇOCUK dergisi eylül sayısında üç hediye veriyor. Üç Boyutlu Leylek Yapboz’u, Leylek Eşleştirme Kartları ve rengârenk leylek çıkartmaları.

Derginin eylül sayısında Mevlâna İdris, Ayşın Ersoy Erdem, H. Salih Zengin, Merve Özdoğan, Nurten Deliorman, M. Ahmet Demir, Deniz Özen, Semih Can, Servet Gürbüz, Esra İlter Demirbilek, Esin Şahin, Berk Öztürk ve Yavuz Turhan gibi yazar ve çizerler yer alıyor. Derginin kapak çizimi Berk Öztürk’e ait.

Güncelleme Tarihi: 28 Ağustos 2017, 16:59

Eslem Nilay Bozdemir

banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali Aslan
Ali Aslan - 3 yıl Önce

Her iki dergiyi de çocuklarım için alıyorum. Gerçekten içerik kalite vefiyat olarak müthiş. Her aileye tavsiye ederim

banner19

banner13

banner26