minikaGO ve minikaÇOCUK dergilerinin 14. sayısı çıktı

minikaGO ve minikaÇOCUK dergilerinin Şubat 2018 tarihli on dördüncü sayıları raflardaki yerini aldı.

minikaGO ve minikaÇOCUK dergilerinin 14. sayısı çıktı

minikaGO dergisi

minikaGO dergisi, Şubat 2018 tarihli 14. sayısında “Eskimo” kapağıyla raflardaki yerini aldı.

Dergi, çocuklarda merak uyandıran Eskimolara ve yaşamlarına masallar, şiirler, denemeler, bilmece-bulmacalar, çizgi roman ve oyun sayfalarıyla ortak oluyor.

Eskimoların sadece Kuzey Kutbu’nda yaşadığı ve günümüzde neler yaptıkları, bir iglonun yapım aşaması ve Eskimolarla dolu pek çok sayfa okurları bekliyor.

minikaGO dergisi bu ay üç hediye birden veriyor. İlk hediye, Koleksiyon Kitaplar Serisi’nin beşinci kitabı olan “İlk Rüya” masal kitabı… Mustafa Ruhi Şirin’in yazdığı masalı, Saadet Ceylan resimledi. İçinde çıkartmalar da olan kitapta dokuz yaşındaki bir erkek çocuğunun gördüğü ilk rüyasındaki olaylar anlatılıyor.

İkinci hediye Bilgi Kartları Koleksiyon Serisi’nin üçüncü takımı… Kuzey Kutbu’nda yaşayan hayvanların tanıtıldığı tam on sekiz kartla çocuklar, oyun oynayarak genel kültürlerini geliştirebilecekler. Ayrıca 16 sayfalık eğlenceli bulmacaların olduğu bulmaca eki yine dopdolu.

Genel yayın yönetmenliğini çocuk edebiyatı yazarı H. Salih Zengin’in yaptığı derginin şubat sayısında Mevlâna İdris, Sühâ Yıldız, Nurten Deliorman, Mümine Yeşilmen, Yavuz Turhan, Betül Akzambaklar, Eren Dedeleroğlu, Merve Özdoğan, Esra İlter Demirbilek, Berk Öztürk, Ferit Avcı, Erol Erdoğan, Dağıstan Çetinkaya, Fatma Nur Yılmaz, Nur Dombaycı, Fatma Betül Yıldız, Kübra Demiray, Esin Şahin, M. Ali Köseoğlu ve Servet Gürbüz gibi yazar ve çizerler yer alıyor. Derginin kapak çizimi Nur Dombaycı’ya ait.

minikaÇOCUK dergisi

3-6 yaş grubu çocuklar için yayınlanan minikaÇOCUK dergisinin Şubat 2018 tarihli on dördüncü sayısı da raflardaki yerini aldı. Şubat ayında kapak konusunu penguenlere ayıran dergi, ilgi çeken içeriğiyle bütün çocukları kuşatmayı hedefliyor.

Türkiye’nin seçkin yazar ve çizerleriyle hazırlanan ve genel yayın yönetmenliğini H. Salih Zengin’in yaptığı minikaÇOCUK dergisi penguenleri konu ediniyor.

Yürüyüşleriyle çocukların ilgisini çeken penguenlerin en büyüğü olan imparator penguenler, dergide geniş yer buluyor. Ayrıca çocukların motor ve el becerilerini geliştiren derginin bulmaca sayfaları ise yine penguenleri anlatan eğlencelerle dolu.

minikaÇOCUK dergisi, ocak sayısından itibaren her ay 0-3 yaş grubuna özel bir dergi vermeye başladı. “minikadımlar” eki şubat sayısında da küçük okurlarla buluşmaya devam ediyor.

Dergi, şubat sayısında iki hediye daha veriyor. Çek Yerleştir oyunu sayesinde çocuklar; kışlık kıyafetleri, kar yağınca yapılabilecek aktiviteleri, buzul bölge hayvanlarını öğrenebilecek ve cansız nesneleri farklı şekillerde düşünme kabiliyeti kazanabilecekler. Penguen çıkartmalarıyla ise Güney Kutbu’nda araştırma yapan insanlar resmini tamamlayabilecekler.

3-6 yaş grubundaki çocuğun tek başına yapabileceği etkinliklerin yanında ebeveyn yardımına ihtiyaç duyabileceği sayfalarla da süslenen derginin şubat sayısında Mevlâna İdris, Ayşın Ersoy Erdem, H. Salih Zengin, Merve Özdoğan, Nurten Deliorman, Fatma Nur Yılmaz, M. Ahmet Demir, Deniz Özen, Servet Gürbüz, Esra İlter Demirbilek, Esin Şahin, Saadet Ceylan ve Yavuz Turhan gibi yazar ve çizerler yer alıyor. Derginin kapak çizimi ise Ferit Avcı’ya ait!

 

Güncelleme Tarihi: 31 Ocak 2018, 12:52
banner12
YORUM EKLE

banner19