MinikaGO dergisinin 'Ağaçlar' sayısı çıktı

minikaGO dergisi, bahar mevsiminin ilk ayında 'Ağaçlar' kapağıyla raflardaki yerini aldı.

MinikaGO dergisinin 'Ağaçlar' sayısı çıktı

minikaGO dergisi, bahar mevsiminin ilk ayında “Ağaçlar” kapağıyla raflardaki yerini aldı.

Mart 2018 tarihli on beşinci sayısı raflara çıkan dergi, çocukların dostu ve oyun arkadaşı olan ağaçları; masallar, şiirler, denemeler, bilmece-bulmacalar, çizgi roman ve oyun dolu sayfalarında anlatıyor.

Derginin bu ayki ilk hediyesi Koleksiyon Kitaplar Serisi’nin altıncı kitabı olan “Yapraklarını Dökmeyen Ağaç” isimli öykü kitabı… Fatih Erdoğan’ın yazıp resimlediği ve içinde çıkartmalar da olan kitapta bir erkek çocuğunun sonbaharda yapraklarını döken ağaçla ilgili bir macerası anlatılıyor.

İkinci hediye, Bilgi Kartları Koleksiyon Serisi’nin dördüncü takımı… Ülkemizde de yetişen ağaçların illüstrasyon çizimleriyle tanıtıldığı tam on sekiz kartla çocuklar, oyun oynayarak genel kültürlerini geliştirebilecekler.

Üçüncü hediye ise dopdolu içeriğiyle 16 sayfalık eğlenceli bilmece bulmaca eki! Çok Acayip köşesinde resimdeki gariplikleri işaretleyen çocuklar, yeni macera Hafiye Patates’te bulmacayı çözerek suçluyu bulabilecekler.

Genel yayın yönetmenliğini çocuk edebiyatı yazarı H. Salih Zengin’in yaptığı derginin mart sayısında usta yazar ve çizerlerden Mevlâna İdris, Sühâ Yıldız, Nurten Deliorman, Mümine Yeşilmen, Yavuz Turhan, Betül Akzambaklar, Eren Dedeleroğlu, Merve Özdoğan, Esra İlter Demirbilek, Berk Öztürk, Ferit Avcı, Erol Erdoğan, Dağıstan Çetinkaya, Nur Dombaycı, H. Salih Zengin, Fatma Betül Yıldız, Kübra Demiray, Esin Şahin, Servet Gürbüz ve Arif Nihat Asya gibi isimler yer alıyor. Derginin bu ayki kapak çizimi Dağıstan Çetinkaya’ya ait.

Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2018, 15:05
banner12
YORUM EKLE

banner19