MinikaGO dergisinin 5. sayısı çıktı

MinikaGO dergisinin Mayıs 2017 tarihli 5. sayısı raflardaki yerini aldı.

MinikaGO dergisinin 5. sayısı çıktı

MinikaGO dergisinin Mayıs 2017 tarihli 5. sayısı raflardaki yerini aldı.

Turkuvaz Medya tarafından çıkarılan derginin mayıs sayısı Anneler Günü’ne özel tasarlanan kapağıyla çocuklara sesleniyor. Dergide, 18-24 Mayıs tarihlerinde kutlanan Müzeler Haftası ve 29 Mayıs İstanbul’un Fethi’ne ilişkin sayfalar yer alıyor.

Genel yayın yönetmenliğini çocuk edebiyatçısı H. Salih Zengin’in yaptığı derginin mayıs sayısında usta yazar ve çizerlerden Mevlâna İdris, Deniz Özen, Yavuz Turhan, Mustafa Ruhi Şirin, Eren Dedeleroğlu, Betül Akzambaklar, Merve Özdoğan, Ersin Şahin, Esra İlter Demirbilek, Berk Öztürk, Ferit Avcı, Saadet Ceylan, Erol Erdoğan, Esin Şahin, Semih Can, Reza Hemmatirad, Fatma Betül Yıldız, Necmettin Asma ve Servet Gürbüz gibi isimler yer alıyor.

minikaGO Dergisi’nin mayıs sayısında İstanbul’un fethinin 564. yıldönümüne özel içerikler de yer alıyor. Çizgili Tarih’te Fatih Sultan Mehmet’in çocukluğu işlenirken hediye olarak verdiği Fatih Benim oyunu ile çocukların zevkli saatler geçirmelerini sağlıyor.

Dergi ile birlikte bu ay çocuk okurlara Türkiye’nin yeşillenmesi için Orman Genel Müdürlüğü işbirliğiyle ağaç fidanı kuponu da hediye ediliyor. Çocuklar bu kuponla ilgili müdürlüklerden ücretsiz olarak bir ağaç fidanını alabilecekler. Çocukların anneleri üzerinden akrabalarını öğrenebileceği Aile Bağları posteri de minikaGO’nun bu ay verdiği hediyelerden.

Yayın Tarihi: 10 Mayıs 2017 Çarşamba 10:47 Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2017, 10:47
banner25
YORUM EKLE