MinikaGo dergisinin 12. sayısı çıktı

MinikaGo dergisinin Aralık 2017 tarihli 12. sayısı, “Rastgele! Balıkçılar” kapağıyla raflardaki yerini aldı.

MinikaGo dergisinin 12. sayısı çıktı

MinikaGo dergisinin Aralık 2017 tarihli 12. sayısı, “Rastgele! Balıkçılar” kapağıyla raflardaki yerini aldı.

Dergi, balıkçıların dünyasına masallar, şiirler, denemeler, bilmece-bulmacalar, çizgi roman ve oyun sayfalarıyla ortak oluyor.

MinikaGo dergisi bu ay iki hediye veriyor. İlk hediye, Koleksiyon Kitaplar Serisi’nin üçüncü kitabı olan “Kurbağa Bir Zıplar, İki Zıplar!..” masal kitabı… H. Salih Zengin’in yazdığı masalı, Betül Akzambaklar resimledi. İçinde çıkartmalar da olan kitapta zorla yarıştırılan bir kurbağanın başından geçenler anlatılıyor.

İkinci hediye ise yeni bir seri… Bilgi Kartları Koleksiyon Serisi’nin ilk kartları aralık sayısında çocukların ellerine toplanıyor. Çeşitleri balıkların tanıtıldığı tam on sekiz kartla çocuklar, oyun oynayarak genel kültürlerini geliştirebilecekler.

Genel yayın yönetmenliğini çocuk edebiyatı yazarı H. Salih Zengin’in yaptığı derginin aralık sayısında usta yazar ve çizerlerden Mevlâna İdris, Sühâ Yıldız, Nurten Deliorman, Yavuz Turhan, Betül Akzambaklar, Eren Dedeleroğlu, Merve Özdoğan, Esra İlter Demirbilek, Berk Öztürk, Ferit Avcı, Saadet Ceylan, Erol Erdoğan, Semih Can, Reza Hemmatirad, Fatma Nur Yılmaz, Nur Dombaycı, Fatma Betül Yıldız, Kübra Demiray, Esin Şahin ve Servet Gürbüz gibi isimler yer alıyor. Derginin kapak çizimi Nur Dombaycı’ya ait.

Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2017, 12:47
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13