minikaÇocuk dergisinin 'Saatler' sayısı çıktı

3-6 yaş grubu çocuklar için yayınlanan minikaÇocuk dergisinin on beşinci sayısı raflardaki yerini aldı.

minikaÇocuk dergisinin 'Saatler' sayısı çıktı

3-6 yaş grubu çocuklar için yayınlanan minikaÇocuk dergisinin on beşinci sayısı raflardaki yerini aldı.

Mart ayında kapak konusunu zaman kavramına ve saatlere ayıran dergide bir gün içerisindeki saat dilimlerinde çocukların neler yapabileceği rengârenk çizimler eşliğinde ilgili yaş grubu çocuklarına aktarılıyor.

minikaÇocuk dergisi, ocak sayısından itibaren her ay 0-3 yaş grubuna özel bir dergi vermeye başladı. “minikadımlar” eki mart sayısında da küçük okurlarla buluşmaya devam ediyor. Hayatla yeni tanışmaya başlayan küçükler için hazırlanan “minikadımlar” ekinde sayılar, kavramlar, renkler, şekiller ve kelimeler rengârenk resimlerle birlikte yer alıyor.

Dergi, mart sayısında üç hediye daha veriyor. Saat eşleştirme kartları ile çocuklar, dijital ve analog saat arasındaki farkı görsel açıdan öğrenirken eğlenecekler. Hem saat hem de sayı bilgileri gelişecek. Eğlenceli saat maketinde öğrendiklerini uygulayabilecekler ve akrep ile yelkovanı hareket ettirerek öğrendiklerini pekiştirebilecekler. Ayrıca kendi oyunlarını da kurabilecekler. Sevimli çıkartmalarla ise kreşte çocukların olduğu hikâyeyi tamamlayabilecekler.

Genel yayın yönetmenliğini H. Salih Zengin’in yaptığı derginin mart sayısında Mevlâna İdris, Ayşın Ersoy Erdem, H. Salih Zengin, Merve Özdoğan, M. Ahmet Demir, Deniz Özen, Servet Gürbüz, Nur Dombaycı, Esra İlter Demirbilek, Esin Şahin, Saadet Ceylan ve Yavuz Turhan gibi yazar ve çizerler yer alıyor. Derginin kapak çizimi ise Esra İlter Demirbilek’e ait!

 

Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2018, 15:14
banner12
YORUM EKLE

banner19