Miftah Dergisinin Altıncı Sayısı Çıktı

Miftah dergisinin 2018-Mayıs tarihli 6. sayısı çıktı.

Miftah Dergisinin Altıncı Sayısı Çıktı

Miftah dergisinin 2018-Mayıs tarihli 6. sayısı çıktı.

Dergi kapağına, Afrin Harekâtı sırasında Burseya Dağı’na bayrak çeken askerine ve İbrahim Tenekeci’nin mısralarına yer vermiş: “Vermedin vatanı vatansızlara / Bununla övün iki cihanda”

Arka kapakta; düşünce dünyamızın öncülerinden Nurettin Topçu’ya yer verilmiş: “Dostlarım, dost ile düşman birbirine karıştı diye yeise kapılmayalım. Bir büyük dost var ki ondan vaad aldık. Yeisi, zulmü, kahrı yok edeceğiz.”

Poster hediyesine devam ediyor dergi. Posterde Süleyman Şah Türbesi’ne yer verilmiş, Osman Yüksel Serdengeçti’nin mısraları ile birlikte: “Kahramanlar büyüsün masalda dev misali, / Eğilsin öpsün gökler, canım nazlı hilali…”

Derginin orta kapağında Afrin kronolojisine yer verilmiş.

Büşra Nur Turan, Mehmet Ali Yafez, Muhammed Es’ad İşlek ve Sümeyra Durak; İlim Yayma Vakfı Genel Müdürü Adem Yavuz ile STK’lar ve gençlik üzerine bir röportaj gerçekleştirmiş.

Merve Özkan, Bolu Taşhan’daki Ashabı Suffe Kitabevi sahibi namı diğer “Kuşçu” ile kitaplar üzerine söyleşmiş.

Vefa köşesinde Ayşe Hümeyra Otalı, İslâmi Edebiyat Dergisi kurucusu Ali Nar’ı yazmış.

Dergi; İzel Hacıhaliloğlu’nun çizimiyle başlıyor. M. Hüseyin Özer, Mehmet Ali Yafez, Ramazan Arslan, Sedef Yıldız, Sevdenur Karahan, Sümeyye Şeyhin şiirleriyle; Ali Altunkaya, Eslem Nilay Bozdemir Koşucu, Merve Ataş hikâyeleriyle; Ekrem Yasin Özyılmaz, Görkem Gündüz, Hilal Mısırlı, Kübra Korkman, Mehmet Ali Yafez, Mustafa Bostan, Rukiye Kurt, Y. Bilal Aydeniz denemeleriyle dergide yer alan isimler.

İrtibat: miftahdergi.com

YORUM EKLE