Mevsimlik şiirin en güzel vakti

Şiire ve şaire odaklı yeni bir dergi okuyucularına merhaba dedi.

Mevsimlik şiirin en güzel vakti

Nitelikli niteliksiz şiir yazanların ve kitaplarının gün geçtikçe arttığı bir zamanda şiire ve şaire odaklı yeni bir dergi okuyucularına merhaba dedi.

Maksat şiirin çokluğuyla meydanlara inmek değil elbette; nitelikli has şiirin sularında gezinmektir filhakika. Kayseri’de bir mübarek Ramazan’da boy veren Şiir Vakti de “şiiri, saf şiiri kendine merkez alan ideolojik hiçbir söylem ve kaygısı olmayan; şiirin güzelliklerine kapı aralamaktan başka yaşanabilir ciddi bir olgunun olmadığı gerçeğine saf bir içtenlikle inananların insanlığa yazdıkları”  bir mesaj panosu olarak ibra ediyor. Samimi bir girişimle şimdi şiir vakti demeye hazırlanmış kalemlerin buluştuğu Erciyes’in bu yeni dergisi kendini ifade etmede yeni bir imaj çizmiş… İstiyor ki farklı olalım ve dolayısıyla fark edilelim. Derginin formatı her ne kadar magazinel bir görüntüye kapı aralar gibi olsa da şaire ve şiire yapacağı kültürel katkılarla kendi zeminini edebiyatta sağlamlaştıracağı kanaatini taşıyorum.

Şiir Vakti’nin birinci sayısında: Mehmet Aycı, Yelda Karataş, Muhammet Ali Ecevit, Eda Karacaaslan, İsa Tunçbilek,Meral Demir, Filiz Yılmaz,Ayşe Sevim,Tozan Alkan,Eyüp Akyüz,Selim Tunçbilek, İsa Yar’ın şiirleri yer alıyor. Türk şiirin ustalarından yakın zamanda kaybettiğimiz Abdurrahim Karakoç ve ayrıca Didem Madak da unutulmamış. Dergide yer alan yazarlar ise: Çiğdem Oflu, Hasbi Metin, Muhsin İlyas Subaşı, Selim Tunçbilek, Osman Aytekin, Sergül Vural, Alper Yüce. Dergide Mehmet Can Doğan ile Dil, Edebiyat, Kültür ve Kitle Kültürü, İsa Yar ile de şair’in Mart 2012 de çıkan kitabı “Hüzün ve Sağanak” üzerine yapılmış söyleşi yapılmış.

Şiir Vakti bu sayısını Çocuk ve Edebiyat’a ayırmış ve dergide bu dosyadan olmak üzere Şair ve Çocuklar bölümü de bulunuyor. Dergide ayrıca Kültür ve sanat haberlerine de yer verilmiş.

Şimdi “Şiir Vakti” diyen dergiye uzun ve hayırlı bir ömür diliyoruz.

İletişim için: Şiir Vakti – e-Site:www.siirvaktidergisi.com. Tel: 0352 222 96 08

 

Osman Aytekin haber verdi

Güncelleme Tarihi: 21 Ağustos 2012, 01:24
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13